Filtras
 • Vandens diena

  Kovo 27 dieną mokykloje buvo paminėta Pasaulinė vandens diena. Šią dieną įvairiose šalyse siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į vandens svarbą, jo kokybės reikšmę žmogaus sveikatai, vaidmenį gamoje. Klasės pasipuošė mažais vandens lašeliais – padėka vandeniui. Priešmokyklinukai atliko eksperimentus su vandeniu, išsiaiškino kuo kvepia vanduo, sužinojo ar turi vanduo formą, kūrė plakatus. Mokyklos trečiokai dalyvavo viktorinoje „Vanduo“, kurią organizavo visuomenės priežiūros specialistė Rasa Dunajevienė. Viktorinos metu mokiniai dalijosi žiniomis apie vandenį ir jo naudą tiek žmogui, tiek gamtai.

   

  Pedagogė Ilona Virmauskienė

 • „Būk saugus ir sveikas“

  Mūsų mokykla pripažinta sveikatą stiprinančia mokykla - įgyvendina programą ,,Būk saugus ir sveikas“. Programos tikslas - formuoti mokyklos bendruomenės sveikos gyvensenos įgūdžius, ugdant atsakomybę už savo ir kitų sveikatą. Laukimas pavasarinės nuotaikos mokykloje atkeliavo į kiekvieną klasę: palangės pasipuošė daigynais (gėlių, daržovių daigais vazonėliuose, išdygo prieskonių daržas). Mokiniai jau sausio mėnesį sėjo sėklas, stebėjo kaip iš sėklos išauga augalas, tyrinėjo jų augimo tarpsnius ir fiksavo stebėjimo kalendoriuje, paveikslėliuose, piešiniuose, dėliojo augalo augimo liniją. Mokytojai siekė padėti vaikams pažinti ir suprasti supantį pasaulį jį stebint, tyrinėjant, sudarant palankias aplinkybes svarbiausiems pažinimo pasiekimams įgyti. Kovo 27 dieną 2b klasės mokiniai kartu su mokytoja Elvyra Labanauskiene vaišino priešmokyklinukus „Žaliosios palangės“ derliumi – svogūnų laiškais. Mažieji pradžioje nedrąsiai juos ragavo, bet vėliau gyrė, kad labai skanu. Vaikai džiaugėsi galėdami bendradarbiauti ir dalintis.

    

  Pedagogė Ilona Virmauskienė, mokytoja Elvyra Labanauskienė

 • Vokalinis ansamblis respublikiniame festivalyje „Paukščiai“

  Mokyklos dainorėliai dalyvavo respublikiniame vaikų ir jaunimo muzikos festivalyje „Paukščiai“, kuris vyko Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje. Dainavimo studijos mokiniai, savo daina, papasakojo istoriją apie paukščius, kurie ankstų rytą sulėkė į turgų - kas sliekų, kas spurgų, o kas ir lizdui spynos nusipirkti. Festivalio dalyviams buvo įteikti padėkos raštai, atminimo dovanėlės ir saldūs prizai.

     

  Mokytoja Sonata Markušenkienė 

 • Vokalinis ansamblis laimėjo III vietą respublikiniame konkurse

  Kovo 22 dieną dainavimo studijos mokiniai išvyko į Alksniupių pagrindinės mokyklos organizuojamą Lietuvos pagrindinių mokyklų mokinių dainos festivalį – konkursą „Dainuoju pavasarį“. Konkurse dalyvavo kolektyvai iš įvairių Lietuvos kampelių: Kauno, Kėdainių, Raseinių, Radviliškio ir kt. Mokyklos vokalinis ansamblis atliko dvi daineles: „Paukščių turgus“ ir „Devintam aukšte“. Mažosios žvaigždutės visus nustebino ne tik balsais, bet ir energija bei užsidegimu. Komisijos nariai po ilgų svarstymų nusprendė mūsų atlikėjams skirti prizinę – trečią vietą. Vaikai ir mokytoja buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis, pavaišinti saldumynais ir kitais užkandžiais.

     

  Mokytoja Sonata Markušenkienė

 • Veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ“ – „Aš ir patyčios“

  Minint priešpaskutinę Veiksmo savaitės „BE PATYČIŲ“ dieną buvo kalbama apie patyčias, jų kilmę, priežastis ir jausmus, kuriuos sukelia patyčios bei jų nebuvimas. Mokytojos užsiėmimų metu naudojo „Vaikų linijos“ parengtas pagalbines priemones: lankstinukus, užduotėles, skrajutes ir pan. Kartu su vaikais išbandė interaktyvų testą „Įveik patyčias“ bei  rengė motyvacinius plakatus su užrašais „Šypsena tave puošia“, „Sėkmės!”, kurie puoš mokinių klases ir primins, jog atkaklumas, meilė sau ir aplinkiniams visuomet dovanoja šypseną!

  Socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė

 • ,,Aš tikrai myliu Lietuvą“

  Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai (PUG2) bendradarbiauja su „Romuvos“ progimnazijos bendraamžiais. Kovo 21 dieną „Saulės“ priešmokyklinukai buvo pakviesti į viktoriną „Aš tikrai myliu Lietuvą“. Vaikai atsakinėjo į klausimus, atliko praktines užduotis, apsikeitė simbolinėmis dovanėlėmis. Grįžome labai laimingi ir pilni įspūdžių.

   

  Pedagogė Ilona Virmauskienė

 • Veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ“– „Spalvotos kojinės“

  Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenė trečiąją veiksmo savaitės „BE PATYČIŲ“ dieną sutiko mūvėdama skirtingomis ir spalvotomis kojinėmis. Tokiu būdu vaikai, pedagogai ir net tėveliai išreiškė solidarumą žmonėms su Dauno sindromu. Labai džiaugiamės mokyklos bendruomenės nariais, kurie prisijungė prie akcijos „Spalvotos kojinės“ ir dar kartą padėjo visai bendruomenei suprasti, jog nepaisant visų mūsų skirtumų – mes visi esame lygūs!

  Socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė

 • Žemės diena

  2018 m. kovo 20 d. mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės (PUG1) vaikai, dalyvavo Šiaulių miesto renginyje „Žemės diena 2018“. Jos metu vaikai dalyvavo linksmoje mokomojoje pamokėlėje apie rūšiavimo svarbą. Sužinojo kokias šiukšles reikia mesti į kokios spalvos konteinerius.Apdovanoti ir smagiai nusiteikę, vaikai sutiko pavasario lygiadienį, sužinojo apie Žemės saugojimą ir branginimą, nes tik ją vieną teturim.
   
   
  Pedagogė Lina Povilaitienė
 • Aplinkosauginė konferencija

  Kovo 20 dieną mokykloje vyko Šiaulių miesto pradinių klasių mokinių konferencija „Aplinkos būklė priklauso nuo mūsų visų“, kurioje dalyvavo mokiniai iš „Romuvos“, Zoknių, Vinco Kudirkos, „Rasos“, „Juventos“, Ragainės, Medelyno progimnazijų, Logopedinės mokyklos bei „Saulės“ pradinės. Konferencija prasidėjo skambant muzikai, įnešant Žemės vėliavą. Mokyklos socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė pasveikino visus dalyvius, palinkėjo saugoti ir puoselėti Lietuvos gamtą.Konferencijos metu išklausyta apie 30 mokinių pranešimų įvairiomis temomis: „Myli gamtą? Nenaudok plastikinio maišelio!“, „Augame atsakingi aplinkos saugotojai“, „Noriu būti sveika“, „Išsaugokime nors vieną medį“. Savo pranešimuose mokiniai pristatė atliktus tyrimus ir projektus apie vandens svarbą, atliekų rūšiavimą, antrinių žaliavų pritaikymą. Pranešėjai, kartu su savo mokytojomis, įvardijo veiklas, kuriomis prisideda prie švarios aplinkos išsaugojimo: skatina savo šeimos narius rinktis prekes, pažymėtas „ekologine etikete“, tinkamai rūšiuoja buitines atliekas, rinkdami makulatūrą išsaugo medžius, juos sodina, prekybos centruose perka ne supakuotas, o sveriamas daržoves ir vaisius, naudoja produktus, paženklintus etikete „Ozonui nedarantis žalos“. Į mokyklą, darbą arba aplankyti savo draugų važiuoja dviračiu arba, kiek įmanoma dažniau, naudojasi viešuoju transportu. Prieš išeidami iš kambario išjungia šviesą, televizorių ir kompiuterį. Konferencijos pabaigoje dalyviai pritarė visiems žinomoms mintims, jog kiekvienas mūsų turime puikias sąlygas tausoti ir keisti supančią aplinką, keistis pats ir keisti savo gyvenimo būdą, galvojant ne tik apie dabartį, bet ir apie ateitį.

      

  Mokytojos Birutė Atutienė ir Birutė Cironkienė

 • Akcija „Ateitis mūsų rankose“

  Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla dalyvavo Šiaulių kultūros centro organizuojamoje akcijoje „Ateitis mūsų rankose“ skirtoje prisijungti prie globalių šalies problemų sprendimų paieškų ir raginimo pradėti atsakymų ieškoti nuo savęs. Mokiniai prie mokyklos fotografavosi su akciją žyminčiomis raidėmis, miesto renginio akcijos akimirkos yra čia...

  Socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė

 • Veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ“ – „Kino popietė“

  Minint antrąją prevencinės akcijos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ dieną, klasėse organizuota „Kino popietė“. Vaikai, kartu su savo klasių mokytojais, žiūrėjo filmą „Gerumo stebuklas“. Filmas yra apie berniuką Ogį, būsimą penktoką, kurio išskirtinis veidas aplinkiniams yra tarsi magnetas. Vieni berniuku šlykštisi, kiti prie jo kabinėjasi, tačiau tarp daugybės mokinių atsiranda keletas nebijančių bendros nuomonės ir ištiesiančių Ogiui draugystės ranką. Po filmo vaikai diskutavo apie patyčias ir priežastis dėl kurių jos dažniausiai yra pradedamos – akcijos tikslas buvo padėti vaikams suprasti, jog tikrasis grožis visuomet slypi viduje.

  Socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė

 • Veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ“ – „Kaip tu jautiesi?“

  Kovo 19 d. Lietuvoje startavo jau 9 „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kurią „Saulės“ pradinės mokyklos mokiniai sutiko su nauju „gyventoju“ savo klasėje – emocijų plakatu „Kaip tu jautiesi?“. Visos mokyklos klasės pasipuošė plakatais, siekiant ugdyti vaikų emocinį žodyną ir savo jausmų suvokimą, kuris, tikėtina, padės sumažinti patyčių apraiškas tarp vaikų. Mokytojai plakatus naudos prieš ir po pamokų, aptars vaikų emocinę būseną, savijautą – kiekvienas vaikas įvardins arba užrašys savo emociją, kurią atlieps jų klasės mokytoja.

  Socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė

 • Kūrybinių darbų paroda „Antrasis daiktų gyvenimas“

  Mokyklos mokiniai supranta, jog reikia saugoti gamtą, aplinką, kurioje gyvena. Jie stengiasi nešiukšlinti, rūšiuoja buitines atliekas, jas panaudoja keletą kartų, pasidarydami įdomių ir reikalingų daiktų. Vykdant Gamtosauginių mokyklų programą, šių metų kovo 12-25 dienomis, surengta darbelių iš antrinių žaliavų paroda. Mokiniai mokykloje ir namuose, kartu su tėveliais gamino darbelius iš kartoninių dėžučių, plastikinių butelių, vienkartinių plastikinių šaukštelių, laikraščių, spalvotų popierėlių, pakuočių. Vaikai sukonstravo įvairiausius robotus, mašinas, baldelius, paveikslėlius, namus, žmogiukus, gėles, vazas, dviratį... Visi darbeliai eksponuojami mokyklos aplinkoje - galerijose, koridoriuose, vėliau įdomiausi eksponatai džiugins Dainų mikrorajono „Aido“ bibliotekos filialo vaikų skyriaus lankytojus.

    

  Mokytoja Birutė Atutienė 

 • „Spalvotos kojinės“

  „Pasaulis labai įvairus ir margas. Jame norime jaustis visi saugūs ir laimingi.“

  Kovo 21 dieną kviečiame visus prisijungti prie akcijos „Spalvotos kojinės“ skirtos išreikšti solidarumą žmonėms su Dauno sindromu. Raginame ne tik Jus tą dieną mūvėti skirtingas kojines, bet tokiomis papuošti ir savo vaikus! Daugiau informacijos apie organizuojamą akciją rasite skelbime.

  Socialinė pedagogė Greta Šiaučiulytė

 • Verbų rišimo pamokos

  Verbos rišimas – metus trunkantis ir vis pasikartojantis ritualas. Jis prasideda nuo rankų žemėje ir kyla vis aukštyn, kol išauga į verbą. Nuo sėklos žemėje, daigo, žydėjimo link, po to – brandaus žiedo išlaikymo ir įgudusio įpynimo verboje. Visą šį ritualą jungia darbas ir tikėjimas augalo galia, kuri duoda pradžią kūriniui. Rišdami verbas, pratęsiame jų gyvenimą ir išreiškiame savo jausmus... Kovo 13 d. 17.30 val. į mokyklą rinkosi klasių tėvų atstovai, pedagogai išmokti rišti verbas. Juos mokė tautodailininkė Vita Kuktienė. 

      

 • Edukacinė išvyka į Žaliūkių malūnininko sodybą

  Kovo 9 dieną priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai (PUG-1) lankėsi Žaliūkių malūnininko sodyboje ir stebėjo duonos kepimą. Vaikai sužinojo koks sunkus duonelės kelias, kol ji patenka ant mūsų stalo. Vaikai minkė tešlą, padėjo kepti ir gardžiavosi iškepta duonele. Mokiniai sužinojo apie Lietuvos krašto etnokultūrą ir jos paveldą.

    

  Mokytoja Lina Povilaitienė

 • Skaitome šiuolaikiškai

  Kas slypi giliame Triušio urve? Kodėl varnas panašus į rašomąjį stalą?  Stebuklų šalyje gali gerokai ūgtelėti atsikandęs pyragaičio, čia gudriai šypsosi Češyro katinas, o beprotiškos arbatėlės metas niekad nesibaigia. 4c klasės mokiniai leidosi į nepamirštamą kelionę su Alisa. Skaitydami Lewiso Carrollio knygą „Alisa Stebuklų šalyje“ ketvirtokai išbandė įvairius šiuolaikiško skaitymo būdus. Vieni „Vyturio” skaitmeninių knygų bibliotekoje skaitė per mobiliuosius telefonus, planšetinius ar stalinius kompiuterius, kiti rinkosi popierinę knygą. Savo skaitymo patirtis ir nuomonę aptarė klasės valandėlės metu. Fantastiški Alisos nuotykiai nepaliko abejingų, mokiniai savo įspūdžius perteikė ne tik žodžiu, bet ir iliustracijomis.

  Mokytoja Alma Jocienė

 • 3-4 klasių mokinių pasaulio pažinimo olimpiada

  Vasario 27 d. mokykloje vyko 3-4 klasių mokinių pasaulio pažinimo olimpiada. Joje dalyvavo 6 trečių ir 4 ketvirtų klasių mokiniai. Mokiniai turėjo atsakyti į įvairius klausimus apie Saulės sistemą, gyvūniją, augaliją, vandenį, ekologiją, žymius žmones, istorinius įvykius ir kt. Daugiausia taškų surinko ir I vietą laimėjo Simas Rupeikis (3b kl.) ir Faustas Pivoriūnas (4c kl.).

  II vieta skirta Emiliui Valančiui (3b kl.) ir Modestui Kaušiui (4b kl.). III vietą laimėjo Dominykas Pivoriūnas (3b kl.) ir Anna Sutkutė (4c kl.). Už stropumą, paaukotą laisvalaikį, įgyjant naujų žinių, gilesnio supratimo bei gebėjimų įteiktos padėkos Patrikui Misiui (3c kl.), Lukui Noraičiui (3a kl.), Eimantui Varanauskui (3a kl.), Danui Kanišauskui (4b kl.).

  II-ame etape, Šiaulių miesto 3-4 klasių mokinių pasaulio pažinimo olimpiadoje Simas, Faustas ir Modestas atstovaus mūsų mokyklą. Linkime sėkmės! 

  Mokytojos Vida Plechavičienė, Alma Jocienė

 • IDĖJŲ DIENA MOKYKLOJE

  2018 m. kovo 8 - 9 dienomis „Saulės“ pradinėje mokykloje vyko „Idėjų diena“. Mokiniai kūrė, siūlė ir užrašė savo idėjas pagal pateiktas temas: „Idėjos klasei“, „Idėjos mokyklai“, „Idėjos miestui“ .  

   

  AČIŪ visiems už nuostabias idėjas!

  Informaciją parengė 4A klasės mokytoja Giedrė Nemaniūnaitė

 • Integruota veikla JAV ir Lietuvos draugystė vėliavose

  Kovo 7-osios rytą į Amerikos skaityklą sugužėjo 3c klasės mokiniai su mokytoja Birute Cironkiene ir anglų kalbos mokytoja Ilona Ragažinskiene. Vaikai domėjosi, kaip bibliotekoje atsirado Amerikos skaitykla, kuo ji išsiskiria, ką joje galima rasti ir nuveikti. Žinoma, kaipgi be pačios Amerikos! Pradinukai karštai diskutavo apie šią šalį, pasirodo, keli jau yra ten buvę ir laisvai susikalbėjo angliškai. Su vaikais buvo aptarta JAV vėliava, žvaigždučių ir linijų reikšmė, prezidentai, valstijos ir pats gyvenimas Amerikoje.

  Paminėdami JAV ir Lietuvos draugystę bei Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį, vaikai kibo į darbą ir šią draugystę pavaizdavo piešdami JAV ir Lietuvos vėliavas. Mokiniai parodė visą savo kūrybiškumą ir išmonę, tad vėliavų variacijų netrūko!

   

 • Erasmus+ tarptautinis partnerių susitikimas

  2018 m. kovo 10-16 dienomis mokyklos pedagogai: Ilona Virmauskienė, Jurgita Klastaitienė, Ilona Ragažinskienė, Loreta Ubavičienė dalyvaus antrajame susitikime, kurio metu bus pristatytos atliktos veiklos:

  • ketvirtokai vadovaujami mokytojos Giedrės Nemaniūnaitės kūrė du herojus, pagal kuriuos buvo sukurti pasakojimai, 2 geriausieji atrinkti ir išversti į anglų kalbą bus pristatyti Rumunijoje projekto dalyviams, partneriams;
  • mokiniai papuošė 5 marškinėlius su vaikų piešiniais ir angliškais užrašais ant jų;
  • pedagogai susitikimo metu pristatys ne tik mokinių atliktus darbus, bet ir lietuviškus patiekalus bei lietuvių liaudies dainą.

  Šis projektas suteikia galimybę mokyklos bendruomenei įgyti tarpkultūrinio bendravimo ir bendradarbiavimo patirties.

   

 • 4 klasių anglų kalbos olimpiados nugalėtojai

   

  Kovo 6 d. mokykloje vyko 4 klasių mokyklinė anglų kalbos olimpiada. Nugalėtojais tapo: 4c Da Silva Guerra Teikseira Erikas, 4b Šimaitis Lukas, 4a Bagdonaitė Adrija.

  Erikas Da silva Guerra Teikseira reprezentuos mūsų mokykla Šiaulių miesto anglų kalbos olimpiadoje.

  Mokytoja Ilona Ragažinskienė

 • Kaziuko mugė

  Kovo 2 d. į mokyklą atkeliavo jau tradicine tapusi Kaziuko mugė. Klasių mokinius aplankė Kazytės, surengusios foto sesijas, pateikusios mokiniams linksmas užduotis. O po pamokų mokyklos salėje stalai buvo nukrauti mokinių darbeliais, mamų, močiučių keptais gardumynais. O pardavėjai ir pirkėjai kokie buvo puikūs! Prisipirkę darbelių, gardumynų, pasivaišinę vaisine arbata, su gera nuotaika išskubėjome namo.

   

  Mokytoja Giedrė Nemaniūnaitė

 • Literatūrinė popietė „Iš kokių mes pasakų?“

  Vasario 28 dieną mažieji mokyklos mokinukai buvo pakviesti į literatūrinį renginį „Iš kokių mes pasakų?“.

  Popietės metu, vartydami knygas, vaidindami, įmindami mįsles, piešdami, dėliodami dėliones visi keliavo po stebuklingą pasakų pasaulį, kuriame gyvena karaliai ir karalienės, slibinai ir burtininkai, stebukladariai ir našlaitės. Kiekviena komanda prisistatydama vaidino pasaką, spėjo, kokiose pasakose kokie veikėjai gyvena, atpažino ir spalvino pasakų veikėjus.

  Neveltui sakė Justinas Marcinkevičius: „O pasaulis gražesnis, daug gražesnis, kada jame yra vietos pasakai. Ir žmonės geresni“.


  Mokytojos Vida Plechavičienė, Elvyra Labanauskienė

Kontaktai

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla

Adresas: Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel./faks:  (8 41) 55 23 56
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Sunday the 22nd. Custom text here
 • 1a_2012.jpg
 • 1b_2012.jpg
 • 2a_2012.jpg
 • 2a_2012m.jpg
 • 2a_2012_.jpg
 • 2b_2012.jpg
 • 2b_2012m.jpg
 • 3a_2012.jpg
 • 3b_2012.jpg
 • 4a_2012.jpg
 • 4b_2012.jpg
 • Atutiene.JPG
 • Gedrimiene.JPG
 • Griciene.JPG
 • Ina.JPG
 • Jonaitiene.JPG
 • Jurgita.JPG
 • Labanauskiene.JPG
 • Nemaniunaite.JPG
 • Padgureckiene.JPG
 • PICT0289.JPG
 • Pikturniene.JPG
 • Plechaviciene.JPG
 • pug_1_2012.jpg
 • pug_2_2012.jpg
 • Sabaliauskiene.JPG
 • Strazdauskiene.JPG
. Hostgator coupons - All rights reserved.