Filtras
 • Popietė „Aš iš džiaugsmo šoku, kad skaityti moku“

   

  Mūsų mokyklos pirmokai jau išmoko gerai skaityti ir dažnai lankosi bibliotekoje, kur kiekvienas gali rasti daug linksmų, šmaikščių, žaismingų istorijų, pamokančių knygų, sukurtų įvairių šalių rašytojų. Balandžio 27 ir 28 dienomis mokykloje vyko popietėje „Aš iš džiaugsmo šoku, kad skaityti moku“. Mokiniai sužinojo apie rašto, abėcėlės atsiradimą, knygos istoriją. Pirmokams teko svarbi užduotis: trumpai pristatyti labiausiai patikusią knygą, paskaityti teksto ištrauką, pakviesti draugus perskaityti knygelę ir sužinoti, kaip susiklostys tolimesnis knygos herojų likimas.

   

  Bibliotekininkė Felicija Jocienė

   

 • Edukacinė pamoka „Važiuok dviračiu saugiai“

   

  Balandžio 28 dieną priešmokyklinukai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Važiuok dviračiu saugiai“. Pamokos metu vaikai susipažino ir prisiminė saugaus eismo taisykles ir ženklus, kurie užtikrina saugumą. Aplankė dviračių ekspoziciją, palygino šiuolaikinį dviratį su mediniu, sukurtu prieš šimtą metų. Turėjo galimybę praktiškai išbandyti dviračius.

   

  Pedagogės Edita Česnauskienė ir Ilona Virmauskienė

   

 • Viktorina „Ar žinome vaikų rašytojus?“

   

  Balandžio 26 dieną į biblioteką buvo pakviesti mokyklos trečiokai. Mokiniai dalyvavo viktorinoje „Ar žinome vaikų rašytojus?“. Visos trys klasės ruošėsi iš anksto: daug skaitė, prisiminė vadovėlyje skaitytų kūrinių autorius, išsirinko komandas. Mokiniams buvo pasiūlytos įvairios temos: pasakos, istorijos, eilėraščiai, personažai, įvairenybės. Viktorinos dalyviai atliko daug užduočių: pagal perskaitytą ištrauką ar iliustraciją turėjo pasakyti kūrinio autorių ar personažą, prisiminti pasakininkus, išvardinti po penkis Lietuvos ir užsienio rašytojus. Mokiniai atsakinėjo į klausimus: kuo siejasi medis ir knyga, kas išrado popierių, kokia seniausia lietuviška knyga? Trečiokai tarėsi tarpusavyje, ieškojo atsakymų knygose ir rinko taškus.

  Visos komandos pasirodė puikiai, tačiau daugiausia taškų surinko ir savo rezultatu džiaugėsi 3a klasės mokiniai.

  Sveikiname nugalėtojus!


  Bibliotekininkė Felicija Jocienė

   

 • Balandžio 26- oji – Tarptautinė triukšmo suvokimo diena

   

   

  Triukšmo problema yra aktuali mokykloje. Nuo triukšmo, ypač pertraukų metu, kenčia tiek mokytojai, tiek mokiniai. Balandžio 25 d. 4a klasės mokiniai dalyvavo diskusijoje „Triukšmas mūsų aplinkoje. Kaip jį mažinti?“ Diskusijos metu pateikta žinių apie triukšmo daromą žalą fizinei ir psichinei žmonių sveikatai, socialiniam elgesiui. Klasėje triukšmo lygio matavimo prietaisu atlikti įvairūs triukšmo matavimai parodė, kad pertraukų metu vidutinis triukšmo lygis gerokai viršija rekomenduojamas normas.

  Ketvirtokų pasiūlymai triukšmui mažinti: per pertraukas muzikos klausytis negarsiai, kalbėtis normaliai, nerėkauti, būti kultūringiems, gerbti tylą.

  Visuomenės priežiūros specialistė Rasa Dunajevienė

   

 • Kengūra 2017

   

  Mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo Kengūra 2017 konkursuose:

  • Gamtos Kengūra konkurse Oranžinės Kengūros diplomus laimėjo: Gerardas Putrinskas (4b klasė), Gediminas Lebedevas (4b klasė), Edvinas Viliušis (3a klasė), o Gustavas H. Mikalauskas (4b klasė) – Sidabrinės Kengūros diplomą.
  • Tarptautiniame matematikos KENGŪRA konkurse dalyvavo 13 mūsų mokyklos mokinių. Susipažinti su mokinių rezultatais galima čia.


   Sveikiname ir linkime sėkmės kituose konkursuose!

   

 • „Šviesoforo“ varžybos

   

   

  Balandžio 20 dieną Šiaulių Jaunųjų technikų centre vyko konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ Šiaulių miesto pradinių klasių mokinių „Šviesoforo“ varžybos, kuriose dalyvavo mūsų mokyklos komanda: Klaidas Dilda (1b kl.), Emas Buivydas (2c kl.), Goda Atkucevičiūtė (3a kl.), Gediminas Lebedevas (4b kl.). Komandą „palaikė“ ir 2c klasės mokinys Noris Buivydas. Mokiniai rungėsi penkiose rungtyse: „Kelio maketai“, „Vaizdo užduotis“, „Kelio ženklai“, Atšvaitų praktinis nešiojimas“, „Perėjimas per gatvę pėsčiųjų perėjoje“. Visas užduotis vertino apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Mokiniai labai stengėsi atlikdami visas užduotis.

  Dėkojame mokyklos komandai.

  Mokytoja Elvyra Labanauskienė

   

 • Jaunųjų talentų konkursas

   

  Gegužės 12 dieną mokykloje nuaidėjo konkursas - „Mokyklos talentai“. Jam ruoštis mokiniai pradėjo dar kovo mėnesį, kuomet buvo paskelbta registracija. Ilgą laiką dalyviai repetavo savo numerius, planavo kaip atrodys jų pasirodymas, kokia bus apranga. Visi norėjo pademonstruoti savo talentą: gerai padainuoti, nepamiršti natų, teksto, šokio ar akrobatikos judesių.

  Renginį su trenksmu pradėjo svečiai - mušamųjų instrumentų ansamblis, „Lietuvos talentų“ dalyvis - „Ritmas kitaip“. Ansamblio įkūrėjas ir vadovas, Šiaulių pirmosios muzikos mokyklos mokytojas metodininkas Arūnas Banys buvo pakviestas būti komisijos pirmininku ir įvertinti mokinių pasirodymus. Geriausius mokyklos talentus vertino ir dainininkas, televizijos projektų: „Lietuvos balsas“, „Chorų karai“, „Eurovizijos“ atrankos dalyvis Evaldas Vaikasas bei mokyklos direktorė Regina Miežienė. Komisijos laukė nelengva užduotis. Mokiniai, su mokytojų pagalba ir savarankiškai, paruošė net 26 numerius, o išrinkti reikėjo tik 10 laureatų.

  Konkurse savo talentus demonstravo patys talentingiausi mokyklos mokiniai: solistai, ansambliai, šokėjai, skaitovai, karate ir gimnastikos meistrai. Girdėjome akordeono, gitaros, būgnelio, fleitos, pianino, birbynės skambesį. Dalyviams ir svečiams muzikinį kūrinį skyrė komisijos narys Evaldas.

  Po ilgų svarstymų, komisija nusprendė konkurso „Mokyklos talentai“ laureatais išrinkti: akordeono virtuozą Kiprą Spulginą (3c), solistę Kamilę Mickutytę (1b), angliškai dainavusią Korneliją Vasiliauskaitę (3c), talentą dainuoti ir šokti pademonstravusią Smiltę Dabulskytę (3c), šokių kolektyvą „Blyksnis“, nuotaikingai dainą atlikusį Anchelį Dominguez Bračą (3c), šokių kolektyvą „Mes“ (3a) ir 3-4 klasių mokinių vokalinį ansamblį.

  Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, laureatams įteikti diplomai ir „Mokyklos talentų“ statulėlės. Mokyklos direktorė ir komisijos nariai sveikino nugalėtojus, linkėjo nenusiminti, kam šiais metais nepavyko tapti laureatais, kvietė dalyvauti kitąmet ir laimėti.

       

  Mokytoja Sonata Sakalauskaitė

   

 • Velykų belaukiant

   

   

  Velykos vadinamos pačia gražiausia pavasario švente. Ši šventė yra krikščioniška, tačiau pagrindinis jos simbolis – margutis – pagoniškais laikais buvo siejamas su prisikėlimu, nauju gyvenimu.

  2017 m. balandžio 11 d. mokykloje susirinko tėvų atstovai, kurie norėjo išmokti velykinių margučių dažymo. Dažymo metodikas (su vašku, plėšomomis servetėlėmis) pristatė bibliotekininkė Felicija Jocienė ir pavaduotoja ugdymui Roberta Jankūnienė. Muzikos kabinete  iš anksto buvo paruošta dažytų kiaušinių ekspozicija: margintų su vašku ir plėšomomis servetėlėmis. Sunkiausia edukacinės programos „Velykinių kiaušinių marginimas“ dalis buvo kiaušinių marginimas vašku. Užsiėmimo dalyviai išbandė kiaušinių marginimo technikas ir labai džiaugėsi gautu rezultatu.


  Mokyklos tarybos pirmininkė Birutė Cironkienė

   

 • Netradicinė dailės pamoka

   

  1a klasėje buvo neįprastai tylu, mokiniai atidžiai stebėjo, kaip Rasytės mama liedama specialius dažus ant vandens piešia. Pasirodo, kad tai ypatinga tapybos technika – Ebru. Vaikai patys eksperimentavo, kūrė savo paveikslą, jį perkėlė ant apvalaus plastikinio kiaušinuko. Toks greitai gaunamas piešimo rezultatas pradžiugino kiekvieną, suteikė atsipalaidavimo pojūtį, kūrybinį džiaugsmą, pasitenkinimą savimi. Kūrybos dinamiškumas, nuolat besikeičiantis vaizdas sukėlė vaikų smalsumą ir norą sužinoti, o kas bus toliau? Pamoka prabėgo labai greitai, visi buvo laimingi – darbeliai fantastiniai. Labai dėkojame Rasytės mamytei.


  Mokytoja Aušra Gricienė

   

 • Abėcėlės šventės

   

  Balandžio 6 d. į šventiškai išpuoštą mokyklos salę smagiai įdundėjo raidelių traukinukas. Linksmai dainuodamos raidelės keliavo į svečius pas močiutę ABĖCĖLĘ. Netikėtai jas užpuolė pelytės... Taip prasidėjo tradicinė pirmokėlių ABĖCĖLĖS šventė.

  Pirmokėliai pasipuošę raidžių karūnomis ir pelyčių kaukėmis, vaidino eiliuotą miniatiūrą „Kaip pelytės mokėsi skaityti“. Deklamuodamos eilėraštukus ir dainuodamos daineles „raidelės“ įtikinėjo išdykusiais peles, kad knygas reikia ne graužti, o skaityti. Pasakojo, jog iš raidelės nuskriaustos neišeis gražios dainos. Pagaliau pelytės suprato, kad skaityti – džiugu! Nenaudėlės pažadėjo, kad bus stropios mokinės, mokysis skaityti ir saugos knygeles. Pelyčių ir raidelių susitaikymą užtvirtinto nuotaikinga dainelė apie mokyklą. Vaikai ir tėveliai džiaugėsi, kad išmoktos visos raidelės. Mokyklos pirmokai įsijungė į didelį skaitytojų būrį.

   

  Mokytojos Aušra Gricienė, Elvyra Labanauskienė

   

 • Mokinių konferencija „Kodėl svarbu būti sveikam?“

   

  Mokykla dešimtus metus vykdydama tarptautinę Gamtosauginių mokyklų programą, 2016-2017 mokslo metais pasirinko Sveikos gyvensenos sritį. Ugdymo proceso metu programa buvo integruota į dalykų ugdymo turinį, organizuotos išvykos, parodos, viktorinos, konkursai, diskusijos, akcijos, atlikti stebėjimai, tyrimai.

  Veiklos apibendrinimas vyko balandžio 6 dieną konferencijoje „Kodėl svarbu būti sveikam?“, kurioje dalyvavo mūsų mokyklos pradinukai, svečiai iš „Romuvos'“, Medelyno, Dainų progimnazijų, Kairių pagrindinės mokyklos. Visus susirinkusius pasveikino ir sėkmingo darbo palinkėjo mokyklos direktorė Regina Miežienė. Mokykloje svečiavosi aerobikos, jogos trenerė, šiaurietiško ėjimo instruktorė Jurga Mikelionienė, kuri pasiūlė keletą linksmų, paprastų jogos pratimų, padedančių gyvenime palaikyti sveikatą, ramybę ir pusiausvyrą. Konferencijos dalyviai skaitė parengtus pranešimus, diskutavo, priėmė keletą svarių nutarimų: kad augtume sveiki turime laikytis dienos režimo, keisti mitybos įpročius, saikingai ir sveikai maitintis, daug judėti, grūdintis, tinkamai ilsėtis, vengti žalingų įpročių, rūpintis savo ir aplinkos švara, maloniai bendrauti su aplinkiniais. Mokiniai suprato, kad sveikata - tai kelias, kuris nutiesiamas, kai juo einama, o vaikystėje įgyti įpročiai yra patvariausi ir ilgiausiai išlieka.

   

  Mokytoja Birutė Atutienė

   

 • Išvyka į aviacijos bazę

   

   

  Balandžio 5 d. 4a klasės mokiniai lankėsi aviacijos bazėje, kur dalyvavo netradicinėje pamokoje. Ketvirtokai sužinojo, kad bazės paskirtis – užtikrinti Šiaulių karinio aerodromo funkcionavimą, vykdyti, kartu su kitais kariuomenės daliniais, priimančios šalies paramos funkcijas NATO, EU pajėgoms, atlikti vadovavimo ir valdymo procedūras vykdant oro policijos funkcijas bei kitas oro operacijas, kurios vykdomos iš Šiaulių karinio aerodromo, teikti paieškos ir gelbėjimo paslaugas visiems Lietuvos Respublikos oro erdvės naudotojams. Mokiniai galėjo apžiūrėti naikintuvą, stovintį angare. Jie sužinojo, kad naikintuvas gali skristi apie 2500 kilometrų per valandą greičiu. Taigi, Vilnių pasiekti galima per 7 min., o Palangą – 3 min.

  Mokytoja Eralda Piktūrnienė

   

 • Informacija dėl nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo 2017 m.

   

  2017 m. balandžio 25 – gegužės 4 d. mokykloje vyks 2, 4 klasių mokinių mokymosi pasiekimų vertinimas. Testavimo metu surinkti duomenys bus panaudoti ugdymo kokybei gerinti. Testai skirti įsivertinimui ir objektyvesnei, tikslesnei informacijai apie tam tikrų dalykų mokymosi pasiekimus gauti ir tolesnei mokymosi pagalbai numatyti.

  DIAGNOSTINIŲ IR STANDARTIZUOTŲ TESTŲ VYKDYMO TVARKARAŠTIS

  2 KLASĖ

  RAŠYMAS, 1 dalis

  apie 45 min

  Balandžio 25 d. (antradienis)

  II pamoka

  SKAITYMAS

  apie 45 min.

  Balandžio 27 d. (ketvirtadienis)

  II pamoka

  RAŠYMAS, 2 dalis

  apie 45 min.

  Gegužės 2 d. (antradienis)

  II pamoka

  MATEMATIKA

  apie 45 min.

  Gegužės 4 d. (ketvirtadienis)

  II pamoka

  4 KLASĖ

  RAŠYMAS

  45 min.

  Balandžio 25 d. (antradienis)

  II pamoka

  SKAITYMAS

  45 min.

  Balandžio 27 d. (ketvirtadienis)

  II pamoka

  PASAULIO PAŽINIMAS

  45 min.

  Gegužės 2 d. (antradienis)

  II pamoka

  MATEMATIKA

  45 min.

  Gegužės 4 d. (ketvirtadienis)

  II pamoka

   

   

 • Priešmokyklinukai edukaciniame užsiėmime

   

  Kovo 30 d. mokyklos priešmokyklinukai lankėsi Gamtininkų centre, kuriame vyko edukacinė veikla ,,Linksmasis margutis“. Užsiėmimo metu vaikai vašku margino kiaušinius, prisiminė Velykų tradicijas, aplankė gyvąjį kampelį ir Katinų muziejų.

     

  Pedagogės Ilona Virmauskienė, Edita Česnauskienė

   

Kontaktai

 

 

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla
Adresas: Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel./faks:  (8 41) 55 23 56
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Saturday the 19th. Custom text here. Hostgator coupons - All rights reserved.