Filtras
 • Lesyklėlė sparnuočiams po mano langu

  Vaizdo rezultatas pagal užklausą „lesyklele po mano langu“Šalta ir snieguota žiema – sunkus išbandymas sparnuočiams. Daugiausia paukštelių pražudo ne šaltis, o badas, nes sniegas storu sluoksniu užkloja ir taip negausias maisto atsargas paukšteliams, todėl mokykloje sausio mėnesį pamokų, klasių valandėlių metu mokiniai kartu su savo mokytojais aptarė kuo galima lesinti paukščius. Lesalas turėtų būti kuo įvairesnis, kad paukščiai gautų visų būtiniausių medžiagų. Kuo didesnis bus lesalo pasirinkimas, tuo įvairesnių svečių sulauksite prie namų įrengtoje lesyklėlėje. Daugelis mūsų kraštuose žiemojančių paukščių mėgsta saulėgrąžas. Jų sėklose gausu riebalų, kurie yra labai svarbus energijos šaltinis, padedantis iškęsti net žvarbiausią šaltį. Paukšteliams labiausiai patinka nelukštentos smulkios saulėgrąžos juodu lukštu. Kepintos ir sūdytos netinka. Vabzdžiais mintantys paukščiai (zylės, bukučiai ir lipučiai) mielai lesa linų ir spygliuočių medžių sėklas, nesūdytus lašinius, varškę, skaldytus grūdus, sorų kruopas, aliejuje mirkytą batoną, obuolius, virtus ryžius, avižų dribsnius, žemės riešutus. Grūdais mintančius paukštelius galima lesinti sorų kruopomis, kukurūzų grūdais, linų, kanapių, arbūzų, moliūgų ir spygliuočių medžių sėklomis. Paruoškime lesyklėlę sparnuočiams, o paruošimui reikia tik tinklinio maišelio, vielos, plastikinio butelio, eglių ar kukmedžių šakelių. Už tai mums tikrai padėkos paukšteliai.

   

 • Mažasis diktantas „Rašom“

   

  Sausio 25-26 dienomis mokykloje vyko mažasis mokyklinis diktantas „Rašom“, kurio tikslas – paskatinti vaikus didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti - taisyklingai. Diktanto rašyti susirinko 20 antrų – ketvirtų klasių mokinių, visi jie norėjo išbandyti savo lietuvių kalbos žinias.

  Konkursą laimėjo ir be klaidų diktantą parašė: Edvinas Viliušis (3a), Modestas Kaušius (3b), Danas Kanišauskas (3b), Emilijus Daubaras (4a), Austėja Auškalnytė (4b).

     

  SVEIKINAME visus mokinius, dalyvavusius konkurse!

  Mokytojos Eralda Piktūrnienė ir Giedrė Nemaniūnaitė

   

 • Laisvės gynėjų dienos paminėjimas

   

  Laisvės gynėjų dieną Sausio 13-osios tragiškus įvykius, „Saulės“ pradinė mokyklos bendruomenė paminėjo tradicine akcija „Atmintis gyva, nes liudija“.

  8.00 val. mokyklos languose dešimčiai minučių buvo uždegtos atminties ir solidarumo žvakutės, kurios simbolizuoja apgintos laisvės šviesą, laisvės idėjų pergalę prieš brutalią jėgą, atmintį ir susikaupimą pagerbiant žuvusius. Šią dieną klasėse vyko integruotos veiklos: mokiniams buvo rodomi pristatymai apie 1991-ųjų sausio įvykius, kurie atskleidė lietuvių ryžtą ginti savo tėvynę ir pasiaukojimą dėl jos laisvės, priminta, kaip prie televizijos bokšto žuvo 14 beginklių žmonių, pristatytos žuvusių laisvės gynėjų biografijos. Dieną vainikavo, jau tradicija tapusi, neužmirštuolių pieva sniege.

       

  Pavaduotoja ugdymui Roberta Jankūnienė

   

 • Plaukimo pamokos baseine

   

  2b klasės mokiniai I pusmetį dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės remiamame projekte „Mokyklinio amžiaus vaikų mokymo plaukti ir plaukimo įgūdžių lavinimas“. Kiekvieną ketvirtadienį po pamokų jie skubėjo į baseiną, kuriame atliko įvairius plaukimo elementus su plaukimo lentelėmis ir be jų, mokėsi išsilaikyti ant vandens, plaukti. Netruko praeiti skirtas laikas. Beveik visi vaikai išmoko plaukti. Noras lankyti plaukimo pamokas išliko - mokiniai laukia naujų fiziniam aktyvumui skirtų veiklų.


  Mokytoja Vida Plechavičienė

   

 • Įdomiausios akimirkos klasėse

   

  Susitikimas su knygos autoriumi (pedagogės E. ČESNAUSKIENĖ ir  I. VIRMAUSKIENĖ)

  Kur gyvena „Skaniausias vaikas“ ir kur rasti „Blynų slibiną“ priešmokyklinukai sužinojo bendraudami su knygų autoriumi ir dailininku Dainiumi Šukiu. Autorius pristatė savo iliustruotas knygas, pasakojo apie jų veikėjus. O knygos „Skaniausias vaikas“ herojų katiną vaikai patys kirpo, klijavo, kūrė jo nuotaiką.

  Šis susitikimas paliko daug gražių įspūdžių ir noro domėtis knyga ir ją kurti.


   

  Mokinių savivaldos atstovų veikla (pavaduotoja ugdymui R.JANKŪNIENĖ)

  Mokyklos mokinių savivaldos atstovai, trečiokai Anna ir Erikas, nusprendė „pasimatuoti“ žurnalisto profesiją. Jie aplankė mokinius klasės valandėlių metu ir išsiaiškino, kokios veiklos vyksta jų klasėse. Mokiniai pasakojo, kad dalyvavo mįslių, pasakų veikėjų atpažinimo konkursuose, bet labiausiai patinka išvykos. Įsimintiniausias buvo edukacinis užsiėmimas „Duonos kepimas“, kuris vyko Žaliūkių malūnininko sodyboje. Dabar vaikai ypatingai laukia išvykos į vaistinę.

  Mokytojai teigė, kad svarbiausia, jog vaikai būtų laimingi, noriai dalyvautų pamokose, nenuliūstų jei nepasiseka, o mėgintų dar kartą.


   

  Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai knygyne „Pegasas“ (pedagogės E. ČESNAUSKIENĖ ir I. VIRMAUSKIENĖ) 

  Priešmokyklinio ugdymo mokinukai ketvirtadienį (sausio 19 d.) keliavo į Akropolio prekybos centre esantį „Pegaso“ knygyną. Vaikai susipažino su knygyne esančiomis knygomis, dalyvavo „Pegasiuko“ pamokėlėje, kurios metu daug sužinojo apie knygas ir knygyne dirbančius darbuotojus. Atliko smagų darbelį „Kas gyvena pasakoje“. Vaikai grįžo kupini gerų emocijų ir įspūdžių.

   

  1b klasės mokinių tyrinėjimai mokyklos kieme (mokytoja E. LABANAUSKIENĖ)

  1b klasės mokinukai nusprendė ištirti artimiausią aplinką – mokyklos kiemą. Matavo sniego dangą, stebėjo žaliuojančių medžių šakeles, apžiūrėjo sniege paliktus paukščių atspaudus. Patyrė daug puikių įspūdžių, kuriuos užfiksavo savo stebėjimų lape.


   

  Antrokai gelbsti sparnuočius (mokytoja V. PLECHAVIČIENĖ)

  Sausio šalčiai sukaustė žemę, paukšteliams prasidėjo baltasis badas. 2b klasės mokiniai supranta, kad sparnuočiams sunku ištverti žiemos speigus, todėl nutarė gelbėti skrajūnus nuo bado ir šalčio. Mokiniai atsinešė trupinėlių, saulėgrąžų, smulkių kruopų ir, pakabinę lesyklėlę ant medelio šakos, pabėrė maistelio. Pro klasės langą buvo smagu stebėti kaip paukšteliai lesyklėlėje vaišinasi antrokų dovanomis.


   

Kontaktai

 

 

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla
Adresas: Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel./faks:  (8 41) 55 23 56
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Saturday the 19th. Custom text here. Hostgator coupons - All rights reserved.