„Šv. Kalėdų belaukiant“

Parašyta Ketvirtadienis, 14 gruodžio 2017

Artėja gražus, ramybę nešantis laikas - Advento ir Kalėdų laukimas – laikas, skirtas apmąstymams, susikaupimui, paslapties, grožio, džiaugsmo, dovanų, dėmesio vienas kitam.
Tai pats svarbiausias virsmas metuose. Baigiasi metai, grįžta saulė. Šios šventės laukimas toks pat svarbus kaip ir pati šventė. Tai nuostabus laikas, skirtas ne liūdesiui, bet įvairiems geriems darbams, prasmingam bendravimui, gyvenimo peržvelgimui, planų kūrimui…
Linkiu ramybės, paslapties ir nuoširdaus dėmesio vienas kitam.

Direktorė Regina Miežienė

Projektas „Šv. Kalėdų belaukiant“

Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenė 2017 m. lapkričio 28 – gruodžio 22 dienomis vykdo projektą  „Šv. Kalėdų belaukiant“.

Advento vainiko pristatymas ir aplinkos puošimas.

Pasiruošimas adventui, Kalėdoms vyko lapkričio 28 - 30 d. pasitelkus į pagalbą fantaziją, šeimą, klasės draugus, mokytojus, mokinukus. Rezultatas nuostabus - išpuošta mokyklos aplinka, klasės...  Klasių mokytojai valandėlių metu pristatė virtualų Advento kalendorių.

Akcija „Laimės keksiukai“.

Pirmoji žiemos diena „Saulės“ pradinėje mokykloje prasidėjo paramos akcija „Laimės keksiukai“, kuri skirta onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams paremti. Šiais metais mokyklos bendruomenė lėšas rinko Alekso Gutmanio, Karinos Bortnikovos ir Jauniaus Lukoševičiaus gydymui bei pagalbai jų šeimoms. Gausybė mažųjų susirinko į mokyklos mugę vieningam tikslui – surinkti kuo daugiau lėšų sergantiems vaikams. Visų pertraukų metu salėje šurmuliavo mokiniai, jų tėveliai, mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai. Vieni iš kitų pirko pačius įvairiausius, skaniausius keksiukus, o pinigėlius už saldumynus dėjo į aukos dėžutes. Nors „Saulės“ pradinė mokykla maža, tačiau jos bendruomenės širdelės – didelės: į Paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ sąskaitą bus pervesta 463,02 €.

Kalėdinės eglutės įžiebimo šventė.

Gruodžio 4 d. mokykloje ir jos teritorijoje įžiebta Kalėdinė eglutė. Šventėje dalyvavo gerai nusiteikę, stebuklo laukiantys vaikai ir bendruomenė. Eglutė jau graži ir tviskanti. Lauksime švenčių, svajonių išsipildymo ir tikėsime, kad ateinantys metai bus dar įdomesni ir kupini atradimų.

Netradicinės eglutės ir kalėdinių dekoracijų paroda.

Mokykla, vykdydama tarptautinę Gamtosauginių mokyklų programą, 2017-2018 m.m. pasirinko sritį „Atliekos“. Laukdami šventų Kalėdų, mokiniai, padedami tėvelių, iš antrinių žaliavų pagamino ir surengė parodą „Netradicinė Kalėdų eglutė“. Pasitelkę savo fantaziją, įdėję daug išmonės ir kūrybiškumo, sukūrė įdomių ir dėmesio vertų darbelių. Mokyklos fojė puikuojasi eglutės iš makaronų, siūlų, molio, pakuočių, plastiko butelių, laikraščių, vienkartinių indų, kamštelių ir kitų perdirbimui tinkančių medžiagų. Apžiūrėdami parodėlę dar kartą įsitikiname, kad nereikia skubėti išmesti antrinių žaliavų. Joms galima suteikti naują gyvenimą, pasipuošti namus ir, kas svarbiausia, išsaugoti miške augančias eglutes.

Netikėtumų savaitė gruodžio 12-15 dienomis.

• Antradienio ryte mokinius pasitiko mokytoja Aušra, kuri pasiūlė mokiniams pabandyti laimę kalėdinėje loterijoje. Vaikai, išsitraukę bilietėlį, kantriai laukė, kokia gi sėkmė jiems nusišypsos... Jie džiaugėsi laimėję saldumyną, suvenyrą ar rankų darbo žaisliuką.
  • Trečiadienis prasidėjo neįprastai - klasių vaikus pasitiko kitos klasės mokytoja, kuri žvakių šviesoje pasekė negirdėtą pamokančią kalėdinę pasaką apie gėrį.
  • Ketvirtadienį vaikai dalyvavo viktorinoje „Švenčių belaukiant“ ir pasitikrino savo žinias apie Šv. Kūčių papročius ir būrimus.
  • Penktadienį vyko kalėdinių spalvų žaidimas. Mokiniai į mokyklą atėjo apsirengę raudonais ar baltais rūbais. Klasėse išsirinko pačius balčiausius ar raudoniausius žaidimo dalyvius. Spalvų žaidimo nugalėtojai sėdo į kalėdinį traukinį, apvažiavo visas mokyklos klases, skleisdami artėjančios kalėdinės šventės džiugesį. Vaikai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžiais prizais.

Teatralizuotas koncertas „Žiemos pasaka“.

Gruodžio 20 d. iš pat ryto mokykloje buvo juntama pakili šventinė nuotaika. Mat, vyko paskutiniai projekto „Šv. Kalėdų belaukiant“ darbai. Gražų Kalėdų laukimo laikotarpį vainikavo  baigiamasis teatralizuotas muzikinis spektaklis „Žiemos pasaka”, kuris buvo skirtas visai mokyklos bendruomenei. Į šventinį koncertą buvo pakviestas Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios klebonas Saulius Paliūnas, kuris pasveikino visus su artėjančiomis šventėmis ir linkėjo neprarasti tikėjimo ir siekti savo tikslų.

Nuskambėjus užburiantiems laikrodžio dūžių garsams, spektaklis prasidėjo…Buvo nuostabu - vaikai kartu su mokytojomis (A. Gricienė, S. Markušenkienė, L. Armonaitė ir J. Vaitkienė) sukūrė tikrą žiemos pasaką. Mažieji šokėjėliai, dainorėliai ir artistai, virtę miško žvėreliais ir nykštukais, keliavo pas Kalėdų senelį į šventę. Žiūrovai žavėjosi linksmais, ritmingais ir grakščiais nykštukų, meškiukų, snieguolių šokiais. O mielai skambančios dainelės nukėlė ten, kur jauku ir  šilta, ten, kur tikime stebuklais, ten, kur juntamas Kalėdinės šventės kvapas... Šį kvapą pajuto visa mokyklos bendruomenė sėdinti salėje, mat pavaduotoja įvežė didžiulį tortą su fejerverkais, kuriuo vaišino ne tik vaikučius bet ir tėvelius bei jų senelius. Mokyklos direktorė padėkojo visiems koncerto dalyviams už gražų reginį ir palinkėjo jaukių švenčių, turtingų šviesiomis mintimis ir gerais darbais Naujųjų metų. Muzikinio spektaklio žiūrovai išgyveno daug smagių, gerų emocijų, pajuto artėjančių švenčių dvasią, visi negailėjo pagyrų ir gražių žodžių dalyviams bei mokytojoms.

Projekto koordinatorė Aušra Gricienė

Friday the 29th. Custom text here