Žalioji vėliava 2021

Parašyta Ketvirtadienis, 21 spalio 2021
Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla nuo 2005 metų vykdo Gamtosauginių mokyklų programą, kuri orientuoja mokyklas į praktinę gamtosauginę veiklą, skatina mokyklų bendruomenių aktyvumą, ugdo mokinių kūrybiškumą.

Mokyklos bendruomenė kryptingai vykdo įvairias ekologines veiklas, susijusias su įvairiomis tematikomis, viena jų – klimato kaita yra ypatingai svarbi mokyklai, kadangi šiuo metu mokykla įgyvendina ir tarptautinį švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projektą „Blue shirts green shorts“ (lietuviškai „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“). Gamtosauginių mokyklų programos įgyvendinimas, labai glaudžiai tarpusavyje siejasi su „Blue shirts green shorts“ projektu. „Saulės“ pradinėje mokykloje besimokantys mokiniai, įgyvendindami projekto ir programos veiklas analizuoja atliekų poveikį aplinkai, savo veiksmais siekia mažinti susidarančių atliekų kiekius, vertina kaip mes neigiamai veikiame klimatą ir kokie mūsų veiksmai duos teigiamų pokyčių, vertina vandens reikšmę (tiek lokaliai, tiek ir globaliai), mokosi savo veiksmais taupiai naudoti vandens išteklius. Ugdomas mokinių sąmoningumas apie biologinę įvairovę ir supančią gamtinę aplinką, skatinamas sveikas gyvenimo būdas.

Šiandien, spalio 21 dieną, mokykloje lankėsi Lietuvos žaliųjų judėjimo pirmininkas Renaldas Rimavičius, kuris pasveikino mūsų mokyklos bendruomenę sėkmingai įgyvendinant Gamtosauginių mokyklų programą ir iškilmingai įteikė jau 16-ą Žaliąją vėliavą bei sertifikatą. Džiaugiamės savo mokyklos pasiekimais ir prasmingomis veiklomis.

Daugiau nuotraukų.

Pavaduotoja ugdymui Vilma G.