„Tyrinėjame mišką“

Parašyta Trečiadienis, 20 kovo 2019

Kovo 20 dieną mokykla kartu su Šiaulių miesto savivaldybės švietimo centru organizavo Šiaulių apskrities pradinių klasių mokinių pažintinę - praktinę konferenciją „Tyrinėjame mišką“. Jos tikslas – tobulinti mokinių pažinimo, socialines, kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas. Konferencijoje dalyvavo mylintys gamtą PUG ugdytiniai bei pradinių klasių mokiniai – tie, kurie stebi, tyrinėja, kurie sustoja, bent trumpam, pasigrožėti, įsiklauso, ką pasakoja parskridę paukščiai, besiskleidžiantis daigas, kurie bando atskleisti gamtos paslaptis. Tradiciniame renginyje dalyvavo penkios ugdymo įstaigos: „Romuvos“ bei Salduvės progimnazijos, Šiaulių rajono Šilėnų mokykla, Šiaulių logopedinė mokykla bei mūsų pradinė. Konferencijos dalyvių pranešimai buvo įdomūs, išsamūs, gvildenantys aktualias problemas. Mokiniai priėmė bendrą nutarimą, kaip gali prisidėti prie miškų išsaugojimo: nežaloti medžių, poilsio vietoje nepalikti šiukšlių, nerauti grybų su grybiena, poilsiauti, kurti laužą tam skirtose vietose, neardyti skruzdėlynų, nešūkauti ir negąsdinti miško gyventojų, rūšiuoti atliekas, rinkti ir atiduoti perdirbimui makulatūrą.

Konferencijos metu mokiniai įgijo naujos patirties, žinių, teigiamų emocijų, susirado naujų draugų. Vaikai suprato, kad kiekvienas turi puikias sąlygas tausoti mus supančią aplinką, Žemę ir jos turtus, gali keistis pats ir keisti savo gyvenimo būdą.

Konferencijos organizatorės Birutė C. ir Birutė A.