„Savaitė be patyčių“ mokykloje

Parašyta Penktadienis, 27 kovo 2015

VŠĮ „Vaikų linija“, kaip ir kasmet kovo 23-27 dienomis organizavo akciją „Savaitė be patyčių“. Mokykla  taip pat neliko abejinga šiai idėjai ir visa praėjusi savaitė buvo paskelbta „Savaite be patyčių“.

Pirmadienio rytą mokinius sutiko besišypsantys veidukai su savaitės šūkiu „Nusišypsok ir paspausk draugui ranką“. Pirmą pamoką visi mokyklos mokytojai paskelbė akciją klasėse ir informavo mokinius, kokie darbai laukia visą savaitę. Visose pamokose buvo integruojama draugystės, tolerancijos, nesityčiojimo tema. Klasės valandėlėse taip pat didžiausias dėmesys buvo skirtas draugiškumui. Trečių, ketvirtų klasių mokiniai lankstė tolerantiškumo simbolį – gerves, mažesni - kirpo gerumo saulutes ir ant spindulėlių surašė gerumo, mandagumo žodžius. Šie mokinių darbeliai papuošė mokyklos fojė. Mokykloje veikė padėkos ir atsiprašymo paštas. Penktadienį mokiniai, vaidindami sprendė susitaikymo, atsiprašymo, draugiškumo situacijas. Stebėdami suvaidintas spektakliukus, mokiniai suprato: patyčios tai nėra humoro forma. Kai vaikai tarpusavyje juokauja, būna linksma visiems, o kai tyčiojamasi – linksma tik vienam vaikui – kitas tuo metu jaučiasi labai įskaudintas.

Pavaduotoja ugdymui Vida Plechavičienė

Saturday the 20th. Custom text here