Vaikų vasaros poilsio stovykla „Saulės vaikai“

Parašyta Antradienis, 18 birželio 2013

Dieninė vasaros poilsio stovykla „Saulės vaikai“ veikė 2013 m. birželio 3 – 17 dienomis, kasdien nuo 9.00 iki 14.00 val. Pagrindinis programos tikslas buvo mokinių užimtumas vasaros atostogų metu, įvairi pažintinė, meninė, praktinė, sportinė veikla. Stovyklą lankė 69 mokiniai iš PUG, 1 – 4 klasių. Stovyklautojai pasiskirstė pagal amžių į 3 būrius: „Spinduliukai“ (priešmokyklinukai ir pirmokai), „Draugai“ (antrokai), „Troliai“ (trečiokai ir ketvirtokai).

Stovykla veikė mokyklos patalpose, kiekvienas būrys įsikūrė atskirose klasėse. Mokiniai pusryčiavo ir pietavo mokyklos valgykloje. Planuota įvairi veikla vyko mokyklos kieme, sporto salėje, bibliotekoje, Dainų parke, Beržynėlyje. Vaikams buvo organizuojamos kiekvienai dienai skirtos veiklos. Stovyklautojai įgyvendino saugaus eismo, gamtosaugos, smurto ir nusikalstamumo prevencijos, sveikatos, pažintines bei kūrybinių darbų veiklas. Pirmą dieną stovyklos dalyviai kūrė savo būrio pavadinimą, šūkį, emblemą, kartu su muzikos mokytoja sukūrė skambią stovyklos dainą, kuri skambėdavo kiekvieną rytą.

Stovyklautojai susipažino su saugaus elgesio instruktažais, popietėje „Aš draugų būryje“ susitiko su Šiaulių miesto antro policijos komisariato Pietinės nuovados nepilnamečių reikalų inspektoriumi, aplankė saugaus eismo muziejų.

Dvi dienas stovyklautojai skyrė sveikatos įgūdžių įtvirtinimui: su Sveikatos biuro darbuotojais, kalbėjo apie asmeninę higieną, žiūrėjo senosios animacijos filmuką apie dantų šepetukų karalystę, piešė savo svajonių dantų šepetuką, lankėsi vaistinėse, susipažino su vaistingaisiais augalais, grįžę mokykloje virė vaistažolių arbatas ir jas skanavo.

Mokiniai sportavo, žaidė lauko tenisą, judriuosius žaidimus, leido laisvalaikį Beržynėlio parke, vyko šaškių turnyras, sporto šventė.

Friday the 19th. Custom text here