„Saulės" pradinės mokyklos dvidešimtmetis

Parašyta Ketvirtadienis, 30 gegužės 2013

Dainų rajone iš tolo šviečia geltona „Saulės“ pradinė mokykla. Ne vienas praeivis galvoja, kad tai darželis, tačiau jau dvidešimt metų šiose patalpose gyvuoja „Saulės“ pradinė mokykla. Tai mokykla, kurioje mažam vaikui – pradinukui gera ir saugu. Šviesios ir erdvios klasės, atskiri žaidimų kambariai mokiniui leidžia jaustis saugiai ir ramiai. Mokykloje dirba pedagogai, atiduodantys savo žinias ir meilę savo ugdytiniams.

„Saulės“ pradinė mokykla švenčia mokyklos dvidešimties metų jubiliejų. Visą savaitę mokykloje vyko renginiai, skirti mokyklos gimtadieniui.

Pirmadienį vyko „Saulės“ pradinės mokyklos ir „Romuvos“ progimnazijos 3 ir 4 klasių mokinių kūrybinių darbų pleneras „Piešiu „Saulės“ pradinę mokyklą“. Vaikai piešė mokyklą, prie jos augančias gėles, medžius, kitus augalus. Plenero metu nupiešti piešiniai puošia mokyklos galeriją.

Mokyklos fojė eksponuojama paroda. Kino juosta primena mokykloje dirbusius darbuotojus, nepamirštamas akimirkas iš mokyklos gyvenimo, renginių, švenčių. Skaitykloje puikuojasi pasiekimus ir mokyklos istoriją menantys eksponatai, metraščių albumai, kiekvieno mokytojo paruoštas albumas apie išleistus klasės mokinius, jų veiklą, nuveiktus darbus.

Antradienį mokyklos išpuoselėtame kieme vyko dviračių figūrinio važiavimo varžybos „Dviratis ir sveikata“. Mokiniai, važiuodami dviračiais, turėjo atlikti įvairias užduotis: pervežti vandens stiklinę, pervažiuoti siaurą tiltelį, apvažiuoti įvairias kliūtis. Buvo surengtos dviratininkų lenktynės. Šventę vainikavo dviratininkų paradas aplink mokyklą.

Trečiadienį mokiniai savo jėgas išbandė sporto varžybose. Varžytis sporto aikštelėje mėgsta visi, todėl ir mūsų mokyklos mokiniai visada laukia sporto varžybų, nori parodyti, ką geba, siekia kuo geriau atlikti rungtį. Mokiniai bėgo, šoko į tolį, mėtė kamuoliuką, stūmė kimštą kamuolį, 3 ir 4 klasių mokiniai varžėsi kvadrato varžybose. Nugalėjo visi, nes visi žino, kad sportas – sveikata.

Ketvirtadienį iš pat ryto gerai nusiteikusi mokyklos bendruomenė rinkosi mokyklos kieme į „Iškylautojų dieną“, taip pat skirtą mokyklos jubiliejui. Mokiniai su tėvelių pagalba statė palapines, puošė savo stovyklavietę, repetavo prisistatymo dainą, kūrė šūkį. „Iškylautojų dienos“ atidarymo metu kiekvienos klasės mokiniams buvo įteiktas balionas, kurį stovyklos dalyviai turėjo papuošti savo palinkėjimais mokyklai, kad ji gyvuotų, išliktų. Visą dieną iškylautojai poilsiavo, žaidė, pietavo lauke, piešė. Savo stovyklavietės pristatymo metu mokiniai skandavo linksmą šūkį, dainavo dainas, atsakė į viktorinos klausimus, mokėsi dengti stalą, dalintis pietumis, draugauti. Nepastebimai prabėgo linksma diena. Per uždarymą mokiniai, susikabinę rankomis, sustojo į skaičių „20“ ir nusifotografavo tikėdami, kad įamžins save ir po kelerių metų sugrįš pasveikinti mokyklos. Po to skraidino balionus su palinkėjimais mokyklai. Balionai pakilo aukštai virš Šiaulių miesto. Mokiniai mojo ir ilgai stebėjo jų skrydį. Populiariausi linkėjimai buvo „Sėkmės mokyklai!“, „Gyvuok 100 metų!“, „Daug mokinių!“, „Mes sugrįšime“.

Mokyklos gimtadienio renginius vainikavo šv. Mišios Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčioje, iškilmingas minėjimas Šiaulių dramos teatre.

Wednesday the 24th. Custom text here