Anglų kalbos mokytoja konferencijoje Italijoje

 

2013 m. birželio 13-14 d. anglų kalbos mokytoja Kristina Jonaitienė pagal Mokymosi visą gyvenimą programą dalyvavo konferencijoje Italijoje (Florencija) - „The future of Education“. Konferencijoje dalyvavo 297 dalyviai iš 62 pasaulio šalių, pristatyti 195 pranešimai, apie 40 plakatų, organizuotos apvaliojo stalo diskusijos bei praktiniai užsiėmimai. Konferencijoje vyko keturios paralelios sesijos - naujosios technologijos ir projektų pristatymai. Pranešėjai pristatę vykdytus ar vykdomus projektus aptarė pastarųjų įtaką jų tikslinei grupei, sociakultūrinius ir edukacinius pokyčius vietos bendruomenėje. Nemaža dalis pranešimų buvo apie naujausių technologijų panaudojimą edukologijoje. Pristatytos įvairios studijos apie esamas, naudotas, išbandytas ar kuriamas programas, aplikacijas, žaidimus naudojant planšetinius kompiuterius, multimediją bei kitas technologijas. Pagal mokslininkų amerikiečių tyrimą Amerikoje 97% mokytojų turi multimedijas klasėse, tačiau tik 50% jų naudoja. Taigi, ne visada technologijų buvimo faktas tolygus jų panaudojimo dažniui. Taip yra, esą dėl to, kad nemaža dalis mokytojų tiesiog nemoka naudotis naujausiomis technologijomis. Šias kvalifikacijos spragas galima užpildyti kursais, seminarais, mokymais kurie prieinami ŠPMF ar kitų fondų programose. Konferencija išsiskyrė dalyvių įvairiatautiškumu - buvo sudarytos puikios galimybės bendrauti, užmegzti ryšius, kurie ateityje išaugs į naujus kūrybinius projektus. 

2013 m. rugsėjo mėnesį mokytoja Kristina Jonaitienė organizuos informacinį seminarą  Šiaulių miesto mokytojams apie kvalifikacijos kėlimo užsienio šalyse galimybes bei papasakos apie konferenciją plačiau.

Veikla buvo finansuota iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas (ŠMPF).

  

Vaikų vasaros poilsio stovykla „Saulės vaikai“

 

Dieninė vasaros poilsio stovykla „Saulės vaikai“ veikė 2013 m. birželio 3 – 17 dienomis, kasdien nuo 9.00 iki 14.00 val. Pagrindinis programos tikslas buvo mokinių užimtumas vasaros atostogų metu, įvairi pažintinė, meninė, praktinė, sportinė veikla. Stovyklą lankė 69 mokiniai iš PUG, 1 – 4 klasių. Stovyklautojai pasiskirstė pagal amžių į 3 būrius: „Spinduliukai“ (priešmokyklinukai ir pirmokai), „Draugai“ (antrokai), „Troliai“ (trečiokai ir ketvirtokai).

Stovykla veikė mokyklos patalpose, kiekvienas būrys įsikūrė atskirose klasėse. Mokiniai pusryčiavo ir pietavo mokyklos valgykloje. Planuota įvairi veikla vyko mokyklos kieme, sporto salėje, bibliotekoje, Dainų parke, Beržynėlyje. Vaikams buvo organizuojamos kiekvienai dienai skirtos veiklos. Stovyklautojai įgyvendino saugaus eismo, gamtosaugos, smurto ir nusikalstamumo prevencijos, sveikatos, pažintines bei kūrybinių darbų veiklas. Pirmą dieną stovyklos dalyviai kūrė savo būrio pavadinimą, šūkį, emblemą, kartu su muzikos mokytoja sukūrė skambią stovyklos dainą, kuri skambėdavo kiekvieną rytą.

Stovyklautojai susipažino su saugaus elgesio instruktažais, popietėje „Aš draugų būryje“ susitiko su Šiaulių miesto antro policijos komisariato Pietinės nuovados nepilnamečių reikalų inspektoriumi, aplankė saugaus eismo muziejų.

Dvi dienas stovyklautojai skyrė sveikatos įgūdžių įtvirtinimui: su Sveikatos biuro darbuotojais, kalbėjo apie asmeninę higieną, žiūrėjo senosios animacijos filmuką apie dantų šepetukų karalystę, piešė savo svajonių dantų šepetuką, lankėsi vaistinėse, susipažino su vaistingaisiais augalais, grįžę mokykloje virė vaistažolių arbatas ir jas skanavo.

Mokiniai sportavo, žaidė lauko tenisą, judriuosius žaidimus, leido laisvalaikį Beržynėlio parke, vyko šaškių turnyras, sporto šventė.

          

„Saulės" pradinės mokyklos dvidešimtmetis

 

Dainų rajone iš tolo šviečia geltona „Saulės“ pradinė mokykla. Ne vienas praeivis galvoja, kad tai darželis, tačiau jau dvidešimt metų šiose patalpose gyvuoja „Saulės“ pradinė mokykla. Tai mokykla, kurioje mažam vaikui – pradinukui gera ir saugu. Šviesios ir erdvios klasės, atskiri žaidimų kambariai mokiniui leidžia jaustis saugiai ir ramiai. Mokykloje dirba pedagogai, atiduodantys savo žinias ir meilę savo ugdytiniams.

„Saulės“ pradinė mokykla švenčia mokyklos dvidešimties metų jubiliejų. Visą savaitę mokykloje vyko renginiai, skirti mokyklos gimtadieniui.

Pirmadienį vyko „Saulės“ pradinės mokyklos ir „Romuvos“ progimnazijos 3 ir 4 klasių mokinių kūrybinių darbų pleneras „Piešiu „Saulės“ pradinę mokyklą“. Vaikai piešė mokyklą, prie jos augančias gėles, medžius, kitus augalus. Plenero metu nupiešti piešiniai puošia mokyklos galeriją.

Mokyklos fojė eksponuojama paroda. Kino juosta primena mokykloje dirbusius darbuotojus, nepamirštamas akimirkas iš mokyklos gyvenimo, renginių, švenčių. Skaitykloje puikuojasi pasiekimus ir mokyklos istoriją menantys eksponatai, metraščių albumai, kiekvieno mokytojo paruoštas albumas apie išleistus klasės mokinius, jų veiklą, nuveiktus darbus.

Antradienį mokyklos išpuoselėtame kieme vyko dviračių figūrinio važiavimo varžybos „Dviratis ir sveikata“. Mokiniai, važiuodami dviračiais, turėjo atlikti įvairias užduotis: pervežti vandens stiklinę, pervažiuoti siaurą tiltelį, apvažiuoti įvairias kliūtis. Buvo surengtos dviratininkų lenktynės. Šventę vainikavo dviratininkų paradas aplink mokyklą.

Trečiadienį mokiniai savo jėgas išbandė sporto varžybose. Varžytis sporto aikštelėje mėgsta visi, todėl ir mūsų mokyklos mokiniai visada laukia sporto varžybų, nori parodyti, ką geba, siekia kuo geriau atlikti rungtį. Mokiniai bėgo, šoko į tolį, mėtė kamuoliuką, stūmė kimštą kamuolį, 3 ir 4 klasių mokiniai varžėsi kvadrato varžybose. Nugalėjo visi, nes visi žino, kad sportas – sveikata.

Ketvirtadienį iš pat ryto gerai nusiteikusi mokyklos bendruomenė rinkosi mokyklos kieme į „Iškylautojų dieną“, taip pat skirtą mokyklos jubiliejui. Mokiniai su tėvelių pagalba statė palapines, puošė savo stovyklavietę, repetavo prisistatymo dainą, kūrė šūkį. „Iškylautojų dienos“ atidarymo metu kiekvienos klasės mokiniams buvo įteiktas balionas, kurį stovyklos dalyviai turėjo papuošti savo palinkėjimais mokyklai, kad ji gyvuotų, išliktų. Visą dieną iškylautojai poilsiavo, žaidė, pietavo lauke, piešė. Savo stovyklavietės pristatymo metu mokiniai skandavo linksmą šūkį, dainavo dainas, atsakė į viktorinos klausimus, mokėsi dengti stalą, dalintis pietumis, draugauti. Nepastebimai prabėgo linksma diena. Per uždarymą mokiniai, susikabinę rankomis, sustojo į skaičių „20“ ir nusifotografavo tikėdami, kad įamžins save ir po kelerių metų sugrįš pasveikinti mokyklos. Po to skraidino balionus su palinkėjimais mokyklai. Balionai pakilo aukštai virš Šiaulių miesto. Mokiniai mojo ir ilgai stebėjo jų skrydį. Populiariausi linkėjimai buvo „Sėkmės mokyklai!“, „Gyvuok 100 metų!“, „Daug mokinių!“, „Mes sugrįšime“.

Mokyklos gimtadienio renginius vainikavo šv. Mišios Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčioje, iškilmingas minėjimas Šiaulių dramos teatre.

                 

Išvyka į Dviračių muziejų

 

Gegužės 28 d. pirmokai lankėsi Šiaulių dviračių muziejuje. Vaikai sužinojo, kaip atsirado Dviračių muziejus. Pamatė seniausius ir keisčiausius dviračius. Aptarė, kaip saugiai važinėti dviračiais. Pėsčiųjų bulvare vaikai apžiūrėjo mokyklos kūrybinių darbų parodą skirtą mokyklos gimtadieniui.

    

Mokytojos Elvyra Labanauskienė ir Aušra Gricienė

4a klasės mokiniai – šokoladinėje

 

Gegužės 14 d. 4a klasės mokiniai lankėsi Centro šokoladinėje, kur dalyvavo edukacinėje programoje. Šokoladinės darbuotoja  ištirpino šokoladą, ant viduryje šokoladinės stovinčio didelio granitinio stalo susidėliojo „amuniciją“: formeles, menteles, graibštukus, indus su riešutais, marcipanais, džiovintais vaisiais, karamelizuotais florentinais, kokoso drožlėmis... Vaikai klausėsi šokolado atsiradimo istorijos, stebėjo kaip gaminami saldainiai su įdarais.  Visi dalyviai savo rankomis gamino saldainius ir jais mėgavosi. Programos metu vyko trys konkursai ir nugalėtojai gavo pačius saldžiausius prizus. Visi dalyviai buvo apdovanoti pažymėjimais, įrodančiais, kad jie tapo šokolado „ekspertais“.

 

Mokytoja Eralda Piktūrnienė

 

Apdovanoti aktyviausi Comenius projekto dalyviai

 

Apdovanoti aktyviausi Comenius projekto „Ištirkime Žemę su vaikais ir padėkime ją išsaugoti“ dalyviai: Lukas Balandis (1b kl.), Greta Kinčinaitė (2a kl.), Ieva Mockaitytė (2a kl.), Izabelė Navickaitė (2a kl.), Gabija Palujanskaitė (2a kl.), Gabija Stanislovaitytė (2a kl.), Urtė Vaišytė (2a kl.), Gustė Vaičekauskaitė (3a kl.), Arnas Gaidžiūnas (3b kl.), Artūras Požėla (3b kl.), Kristupas Bernotas (3b kl.), Kamilė Žalytė (4a kl.), Austėja Žičkutė (4a kl.), Adomas Vaškevičius (4a kl.).

Dėkojame mokiniams už nuotraukas „Foto safari“ konkursui, pristatymus apie Lietuvos gyvūnus ir augalus, vaizdo medžiagos įgarsinimą tarptautiniam žodynui.

     

Mokytojos Ina Dobržinskienė ir Kristina Jonaitienė

4b klasės mokinių ir jų tėvų išvyka

 

Gražią gegužės 18 d. popietę 4b klasės mokiniai kartu su savo tėveliais lankėsi Pakruojo dvare. Pažintį su dvaru pradėjo nuo kalvės. Šio dvaro darbuotoja Valentina papasakojo kaip senovėje buvo kalami arklai ir kalavijai, prie židinio parodė kaip kalama geležis, leido patiems išbandyti kūjo sunkumą ir geležies kietumą. Apžiūrėjo senosios kalvės ekspoziciją. Vėliau nuostabaus grožio dvaro teritorijoje buvo švenčiama Ugniagesių ir karių diena. Renginio metu susipažino su ugniagesių ir karių naudojama technika ir ginkluote, vyko ekstremalūs jų pasirodymai. Buvo demonstruojama kaip senovėje ugniagesiai vykdavo gesinti degančio namo ir kaip gesinamas gaisras dabar - šių dienų turima technika ir įranga. Vaikai noriai dalyvavo įvairiose karinėse rungtyse, šaudė į taikinius, jodinėjo ant arklių.

Pasigrožėję gamta, pavaikščioję parko takeliais, pilni įspūdžių mokiniai ir jų tėveliai grįžo namo.

    

Mokytoja Birutė Atutienė

Kontaktai

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla

Mokomoji kalba: lietuvių kalba
Mokyklos tipas: pradinė mokykla

Adresas Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel. / faks.  (8 41) 55 23 56
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Friday the 1st. Custom text here
 • 1a_2012.jpg
 • 1b_2012.jpg
 • 2a_2012.jpg
 • 2a_2012m.jpg
 • 2a_2012_.jpg
 • 2b_2012.jpg
 • 2b_2012m.jpg
 • 3a_2012.jpg
 • 3b_2012.jpg
 • 4a_2012.jpg
 • 4b_2012.jpg
 • Atutiene.JPG
 • Gedrimiene.JPG
 • Griciene.JPG
 • Ina.JPG
 • Jonaitiene.JPG
 • Jurgita.JPG
 • Labanauskiene.JPG
 • Nemaniunaite.JPG
 • Padgureckiene.JPG
 • PICT0289.JPG
 • Pikturniene.JPG
 • Plechaviciene.JPG
 • pug_1_2012.jpg
 • pug_2_2012.jpg
 • Sabaliauskiene.JPG
 • Strazdauskiene.JPG
. Hostgator coupons - All rights reserved.