Arbata - pats sveikiausias karštasis gėrimas

Vėsūs vakarai ir šaltos naktys, o dieną šildanti saulė trikdo žmones, jie nebežino, kaip tinkamai apsirengti ir nepapulti į šiuo metu siautėjančius peršalimo ligų spąstus. Keičiantis orams, vis dažniau aplink save išgirstame ir pamatome šniurkščiojančių, kosėjančių, užkimusių ar kitaip peršalimo ligų kamuojamų žmonių. Turbūt daugelis iš mūsų tuomet tyliai pagalvojame, jog kažin ar pavyks mums patiems to išvengti. Taigi būtina pasirūpinti, kad rudens sezoną lydinčios ligos mus aplenktų, laiku imtis profilaktikos priemonių. O juk pati gamta mums paliko tūkstantį užuominų, kaip išsaugoti vasarą savo kūne ir dvasioje. Tam nereikia brangių vaistų - pačios efektyviausios priemonės dažnai yra pačios paprasčiausios, natūraliausios ir pigiausios.

Praeitą savaitę visos dienos mokyklos pirmokai kalbėjo apie tai, kad ruduo - geriausias laikas stiprinti per vasarą įgytą imunitetą. Tam puikiai tinka vaistažolių arbatos. Jos ne tik efektyviai malšina troškulį, sušildo, bet ir aprūpina organizmą biologiškai aktyviomis medžiagomis, kuo puikiausiai tinka įvairioms ligoms gydyti, suteikia budrumo ir sveikatos. Pirmokai klausė legendą apie arbatos atsiradimą. Vaikai sužinojo, kur rinkti ir kaip džiovinti žoleles, suprato, kad citrina, imbieras ir vaistažolių arbatos jau būtų puiki pradžia, stojant į kovą su virusais. Mokyklos daržo lysvėje pirmokai uostė vaistažolių lapelius, skanavo jų arbatėles, piešė savo arbatos puodelius.

Mokytojos Elvyra L. ir Aušra G.