Filtras
 • Fotografijų paroda „Medis ir metų laikai“

  Medžiai – tai amžinybės ir ilgaamžiškumo ženklas, o gamtos keturių metų laikų ciklas simbolizuoja nesibaigiantį gyvenimą: tarsi mandalos kūrimą, amžiną ratą, kur nuolat kintant spalvoms, formoms, kvapams, būviui... esmė išlieka nepaliečiama ir nekintanti. Tuo įsitikino ir mūsų mokyklos bendruomenė. Pasivaikščiojimų po krašto apylinkes metu, užfiksuoti nuostabiaį atrodantys medžiai įvairiais metų laikais: pasidabinę pavasario pumpurais ar rudens lapų auksu, pasipuošę vasaros žaluma ar žiemos šerkšnu. Tai, ką pamatė kiekvienas mokyklos mažasis fotografas savomis akimis, širdimi, sudėta į lapkričio 27 dieną mokyklos fojė surengtą fotografijų parodą, kuri, iškeliavusi iš mokyklos, ketina pasiekti ir kitus aplinkinių darželių, mokyklų ir „Aido“ bibliotekos lankytojus.

   

  Mokytoja Birutė A.

 • Pažintis su tenisu

  Lapkričio 26 dieną PUG1 ugdytiniai lankėsi Šiaulių teniso mokykloje. Treneriai supažindino vaikus su šios sporto šakos inventoriumi, mokė laikyti raketę, atmušti ir paduoti kamuoliuką. Tai buvo pirmoji mažųjų pažintis su šia sporto šaka. Kupini gražių patyrimų ir įspūdžių, vaikai pažadėjo sugrįžti čia dar ne kartą.


  Pedagogė Edita Č.

 • Patyriminio ugdymo diena (STEAM) 2b klasėje

  Spalio 26 dieną 2b klasės mokiniai vyko į ,,Aušros“ muziejų, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Archeologinis kostiumas ir virvučių vijimas su akmenukais“. Muziejaus archeologė papasakojo antrokams apie senovėje naudotus siūlus, audinius, drabužius, parodė atkurtus kostiumus ir papuošalus. Vikingų išmoktu būdu, naudodami akmenukus, mokiniai nusivijo spalvotą draugystės juostelę.


  Mokytoja Birutė A.

 • Pamokėlė „Pegaso“ knygyne

  Lapkričio 26 dieną 2a klasės mokiniai lankėsi „Pegaso“ knygyne, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Gyvūnų pasaulyje“. Antrokai sužinojo daug įdomių faktų apie įvairius pasaulio gyvūnus, susipažino su naujausiomis knygomis ir kitais leidiniais. Mokinukai, pasiskirstę komandomis, dalyvavo viktorinoje, kurioje apibendrino ir pakartojo įgytas žinias.


  Mokytoja Eralda P.

 • Ozobot robotukai mokykloje

  Kas yra robotai? Ar visi robotai vienodi? Ar mūsų telefonas – robotas? Kaip priversti robotukus judėti? Į visus šiuos klausimus Patyriminio ugdymo dieną ieškojo atsakymų 4a ir 4c klasės mokiniai. Veiklos metu jie ne tik susipažino su Ozobot robotukais, bet ir mokė juos judėti, žaisti, kovoti. Ačiū VšĮ „Eduplius“ mokytojui už nuostabią pamoką!

   

  Mokytojos Loreta U. ir Birutė C.

 • 4b klasės mokiniai „Aušros“ muziejuje

   

  Lapkričio 26 dieną ketvirtokai dalyvavo „Aušros“ muziejaus edukacinėje veikloje „Monetų istorija, kolekcionavimas, kaldinimas“. Naudojant vaizdinę medžiagą, vaikams buvo pasakojama apie senąsias pasaulio ir Lietuvos monetas, jų kaldinimo ypatumus nuo antikos laikų iki šių dienų. Apžvelgiamos aplinkybės, privertusios žmoniją natūriniams mainams surasti tarpininką – pinigus. Ketvirtokai apžiūrėjo sidabrinių monetų lobius, sužinojo, kodėl ne visos to laikmečio monetos žvilga. Mokiniai susipažino su įvairiomis proginėmis Lietuvos monetomis, jų numizmatine verte, kolekcionavimo ypatumais, aukcionais. Ekskursijos vadovas pademonstravo rankinį monetų kalybos procesą ir automatinį presą. Kiekvienas turėjo galimybę nusikalti proginę auksinę ar sidabrinę monetą savo būsimai kolekcijai.

  Mokytoja Vida P.

 • „Viskas apie robotus“

  Ar galite patikėti, jog kiekvieną dieną jus supančioje aplinkoje susiduriate su robotais patys to nežinodami? Tuo įsitikino 4b klasės mokiniai lapkričio 23 dieną apsilankę Išmaniojoje mokykloje, kur dalyvavo edukacinėje veikloje „Viskas apie robotus“. Mokiniai sužinojo, kad robotas yra mechaninis aparatas, galintis atlikti užprogramuotas užduotis. Jis gali būti valdomas tiesiogiai žmogaus arba kompiuterio. Išmanieji pagalbininkai mums padeda atlikti įvairias užduotis, kurios yra pavojingos: dirba kenksmingoje aplinkoje, pakeičia sunkų žmogaus rankų darbą. Robotų panaudojimo galimybės vis labiau praplečiamos. Ketvirtokai apžiūrėjo robotus, dirbančius buityje, ir kosminius aparatus, pasiekusius Marsą ir tiriančius šią Raudonąją planetą. Vėliau mokiniai patys konstravo judantį aparatą ir jį išbandė. Visi dirbo draugiškai, padėjo vieni kitiems ir tikėjosi dar ne kartą sugrįžti į šią mokyklą.


  Mokytoja Vida P.

 • Europos atliekų mažinimo savaitė

  Lapkričio 17-25 dienomis organizuojama Europos atliekų mažinimo savaitė. Šiai akcijai skirtų renginių tikslas – ugdyti visuomenės sąmoningumą tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais. Integruotų pamokų metu mokiniai buvo supažindinti su pagrindinėmis atliekų susidarymo ir tvarkymo problemomis. Vaikai diskutavo kaip galima sumažinti atliekų susidarymą, tinkamai tvarkyti jau susidariusias atliekas, keitėsi idėjomis apie antrinį atliekų panaudojimą. Savaitės pabaigoje mokyklos fojė surengta mokinių ir jų tėvelių darbų paroda – „Vienkartinis plastikas“.

  Gyvename tokiais laikais, kai žmonės savo kasdienybėje neišsiverčia be įvairiausių smulkių daiktų: dėžučių, maišelių, popieriaus, buteliuko vandens, lipnios juostos… Anksčiau ar vėliau visi šie mūsų naudojami daiktai virsta išmestomis šiukšlėmis – neterškime aplinkos ir panaudokime jas išradingai!


  Mokytoja Sonata M.

 • Patyriminė konferencija „Kas aš esu? Ką aš darau?“

   

  Lapkričio 22 d. mokyklos socialinė pedagogė Greta Š. kartu su 4c klasės mokiniais, Nedu Ž. ir Rojumi D. dalyvavo mokinių ir mokytojų patyriminėje konferencijoje „Kas aš esu? Ką aš darau?“. Konferencijos metu buvo galima išbandyti įvairius patyriminius žaidimus, emocinės raiškos ugdymo pratimus, atlikti komandines užduotis ir išsakyti savo nuomonę grupiniuose teminiuose pokalbiuose. Nuoširdžiai ačiū mokiniams už aktyvų dalyvavimą!

  Socialinė pedagogė Greta Š.

 • Šokėjos Lenkijoje

  Lapkričio 17 dieną šokio studijos „Saulutė“ šokėjos dalyvavo tarptautiniame šokio festivalyje – konkurse „Baltic Amber Suwalki 2018“ ir laimėjo 3-ią vietą.

  Šaunuolės!


  Mokytoja Jūratė V.

 • Aplinkosauginis projektas „Susidraugauk su medžiu“

  Mokyklos bendruomenė, dalyvaudama projekte „Susidraugauk su medžiu“, vykdo įvairią veiklą. Projektas yra integruotas į ugdymo procesą. Per pamokas mokiniai rašė laiškus, rašinius, piešė piešinius, rinko mįsles, patarles bei priežodžius apie medžius. Klasių valandėlių metu vaikai ieškojo informacijos apie medžius – gamtos paminklus, sužinojo kokie medžiai ir kokios jų dalys nuo seno naudojamos vaistams: liepų žiedai, šermukšnio uogos, beržų sula, kaštono vaisiai, eglių sakai ir kt. Pradinukai aptarė medžių naudą bei reikšmę žmogui, gyvūnui, planetai, diskutavo kuo gali prisidėti, kad medžiai oštų ir žaliuotų dar daug metų. Siekdami išsaugoti gamtos išteklius, vaikai mokėsi tikslingai panaudoti antrines žaliavas. Mokykloje rūšiuojamos atliekos, renkama makulatūra. Mokiniai žino, kad 1 tona perdirbto popieriaus išsaugo net 17 medžių.

  Mokyklos bendruomenė spalio mėnesį lankėsi Radviliškio medelyne, sužinojo apie šiltnamiuose augančių pušų bei eglių sodinukų priežiūrą, kitus medelyne atliekamus darbus. Čia išaugintais sodinukais atkuriami valstybiniai miškai, dalis sodmenų parduodama įmonėms, organizacijoms, privačių miškų savininkams.

  Visa medžiaga apie mišką, medžius, jų naudą bei reikšmę bus pristatyta mokykloje vyksiančioje mokinių konferencijoje „Miškas. Kas tai?“

     

  Mokytoja Birutė A.

 • Kaip atsiranda bandelės?

  Koks nuostabus kepamų bandelių kvapas... Tuo įsitikino PUG1 ugdytiniai, apsilankę Darbo rinkos mokymo centre. Pasipuošę kepėjo kepurėlėmis, vaikai gamino savo bandeles – minkė, kočiojo, pjaustė tešlą. Visi stengėsi, kad kepinys būtų kuo gražesnis: puošė pabarstukais, kremu. Kol bandelės kepė, mažieji „kepėjai“ sudainavo dainelę apie žiemą, žaidė žaidimus.

  Pagaliau ragavome kvapnias, gardžias bandeles. Gerosios tetos visus pavaišino pienu.

  Kupini gerų įspūdžių ir puikios nuotaikos, nešini savo keptais gardumynais ir diplomais, grįžome į mokyklą. Vaikai suprato, kad norint iškepti gardžią bandelę, reikia įdėti daug darbo ir meilės.


  Pedagogė Edita Č.

 • Dėmesio, svarbi naujiena!

  Mūsų mokyklos puikų ir draugišką kolektyvą papildė net 53 naujokai! Taip, taip, perskaitėte teisingai! Net 53 pirmokai tapo tikraisiais „Saulės“ pradinės mokyklos mokiniais. Jų žinias, gebėjimą linksmintis, ištvermę ir išradingumą tikrinome mes, ketvirtokai. Pirmokai ne tik išlaikė sunkius išbandymus, bet ir mūsų akivaizdoje prisiekė, kad bus stropūs, darbštūs, drąsūs, išradingi, drausmingi ir linksmi.

  LINKIME SĖKMĖS MAŽIESIEMS MŪSŲ DRAUGAMS!

  Ketvirtokai

 • „Mokausi iliustruoti pasaką“

  Lapkričio 16 dieną PUG 2 grupės ugdytiniai lankėsi Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje, vaikų skyriuje. Priešmokyklinukai dalyvavo edukacinėje veikloje „Mokausi iliustruoti pasaką“. Mažieji bibliotekos lankytojai susipažino su bibliotekos paslaugomis, veikiančiomis erdvėmis, ištekliais ir įdomybėmis. Vaikai išklausė lietuvių liaudies pasaką „Karvelis ir strazdas“ ir ją iliustravo.


  Mokytoja Lina P.

 • Tolerancijos diena

  Lapkričio 16 dieną visame pasaulyje minima Tarptautinė Tolerancijos diena. Tolerancija – tai pakantumas, mandagumas, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Toleruoti reiškia suvokti ir pripažinti, kad kitų ypatybių turintis žmogus nėra blogesnis, žemesnis, menkesnis.

  Šiais mokslo metais tolerancijos simbolis – RAKTAS. Tolerancija – tai raktas į valstybių, tautų ir atskirų žmonių tarpusavio supratimą bei pagarbą. Atrakinkime juo savo mintis, širdis, jausmus ir į savo minčių ir širdies labirintą įsileiskime šalia esantį žmogų.

      

  Mokytoja Sonata M.

 • Pirmokai bibliotekoje

  Bibliotekoje svečiai, skaitytojai visada laukiami. Pramokę neblogai skaityti, lydimi savo mokytojų, praeitą savaitę bibliotekoje lankėsi mokyklos pirmokai. Dauguma jų čia jau dažni svečiai, tačiau keletas atėjo pirmą kartą. Vaikai sužinojo, kad biblioteka yra knygų namai, o lentynos – „knygų kambariai“, kuriuose gyvena skirtingos knygos: pasakos, eilėraštukai, knygelės apie gamtą ar gyvūnėlius ir enciklopedijos, kurios padeda išmokti kažką naujo. Bibliotekininkė vaikams paaiškino, kad knygelės, kaip ir žmonės gali „susirgti"- suplyšti, todėl jas reikia tausoti: nemėtyti, į jas nepiešti, nelankstyti puslapių, vartyti švariomis rankomis. Pirmokai susipažino su bibliotekos taisyklėmis, knygelių išdavimo ir grąžinimo tvarka, pasižadėjo knygeles mylėti ir saugoti. Po to mažieji skaitytojai išsirinko skaityti jiems patikusią knygelę, gavo dovanų knygos skirtuką. Biblioteką pirmokai paliko linksmi, pažadėję dar ne kartą grįžti į knygų šalį.

   

  Bibliotekininkė Felicija J.

 • Mokytojai dalinosi gerąja patirtimi su partneriais

  Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenė lapkričio 12–16 dienomis susitiko su „Erasmus+“ (KA2) švietimo partnerystės projekto „Inovatyvios (šiuolaikiškos) skirtingų dalykų pamokos“ („Innovative cross-curricular lessons“) pedagogais iš Turkijos, Rumunijos, Italijos, Graikijos, Bulgarijos ir dalinosi patirtimi apie inovatyvias, šiuolaikiškas skirtingų dalykų pamokas.

  Pirmąją susitikimo dieną partnerius, mokyklos mokinius, jų tėvus ir mokytojus pasveikino ir tarptautinio daugiašalio bendradarbiavimo palinkėjo Šiaulių miesto mero pavaduotojas Domas Griškevičius bei Švietimo skyriaus atstovė, mokyklos kuratorė Gintarė Juškienė.

  Visos dienos buvo pilnos įspūdžių, naudingos veiklos, Lietuvos kultūros pažinimo ir tradicijų puoselėjimo.

  SUSITIKIMO AKIMIRKOS

                  

 • Pyragų diena

Kontaktai

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla

Adresas: Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel./faks:  (8 41) 55 23 56
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Monday the 26th. Custom text here
 • 1a_2012.jpg
 • 1b_2012.jpg
 • 2a_2012.jpg
 • 2a_2012m.jpg
 • 2a_2012_.jpg
 • 2b_2012.jpg
 • 2b_2012m.jpg
 • 3a_2012.jpg
 • 3b_2012.jpg
 • 4a_2012.jpg
 • 4b_2012.jpg
 • Atutiene.JPG
 • Gedrimiene.JPG
 • Griciene.JPG
 • Ina.JPG
 • Jonaitiene.JPG
 • Jurgita.JPG
 • Labanauskiene.JPG
 • Nemaniunaite.JPG
 • Padgureckiene.JPG
 • PICT0289.JPG
 • Pikturniene.JPG
 • Plechaviciene.JPG
 • pug_1_2012.jpg
 • pug_2_2012.jpg
 • Sabaliauskiene.JPG
 • Strazdauskiene.JPG
. Hostgator coupons - All rights reserved.