SAUSIO 13-OJI – Laisvės gynėjų diena

Sausio 13 1Šiais metais Lietuva mini 29-ąsias tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines. Kruvinąją 1991-ųjų naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių, dar per 600 taikių gyventojų buvo sužeista.

Kasmet Lietuva prisimena ir pagerbia atminimą tų, kurie ant laisvės aukuro sudėjo savo gyvybes: Loretą Asanavičiūtę, Virginijų Druskį, Darių Gerbutavičių, Rolandą Jankauską, Rimantą Juknevičių, Alvydą Kanapinską, Algimantą Petrą Kavoliuką, Vytautą Koncevičių, Vidą Maciulevičių, Titą Masiulį, Alvydą Matulką, Apolinarą Povilaitį, Igną Šimulionį ir Vytautą Vaitkų.

Renginiai:

SAUSIO 12 D. (sekmadienis):

• 17.00 val.  šv. Mišios už Sausio 13-osios aukas. (Šv. Juozapo darbininko bažnyčia, Poilsio g. 1B, Rėkyva).
  • 18.00 valatminimo renginys „Degančio laužo nakty“. Programoje: Šiaulių kultūros centro teatro studijos „Gūžta“ (meno vad. Lina Jankauskaitė-Peleckienė) literatūrinė kompozicija, solistės Gabijos Plungytės ir Šiaulių Rėkyvos progimnazijos moksleivių pasirodymai, Šiaulių apskrities gen. P. Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės kareiviška košė ir arbata (Aikštė prie Šv. Juozapo darbininko bažnyčios, Poilsio g. 1B, Rėkyva)
  • 18.00 val. koncertas, skirtas Laisvės gynėjų dienai. Dalyvauja Vytautas Juozapaitis (baritonas), Ieva Juozapaitytė (sopranas), Ignas Vaišnoras (trimitas), Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vad. ir vyr. dirig. Linas Balandis), Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vad. ir dirig. Sigitas Vaičiulionis, dirig. Gediminas Brūzga), aktorė Nomeda Bėčiūtė (Koncertų salė „Saulė“ (Tilžės g. 140)).

SAUSIO 13 D. (pirmadienis):
  • 8.00 val. visuotinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. (Šiaulių miesto mokyklos, įstaigos ir organizacijos).
  • 8.00 val. Šiaulių miesto moksleivių pilietinė akcija „Laisvė“. (Skveras prie Šiaulių miesto savivaldybės, Vasario 16-osios g. 62 ).
  • 17.00 val. šventinis Laisvės gynėjų dienos renginys: Virgio Stakėno koncertas „Laiko ratas“, atminimo laužai, KASP kareiviška košė ir arbata. Dalyvauja Šiaulių universiteto gimnazijos mišrus choras „Poco“ (vad. Rasa Stoškuvienė) (Skveras prie Šiaulių miesto savivaldybės, Vasario 16-osios g. 62).
  • 18.00 valšv. Mišios už žuvusius laisvės gynėjus. (Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Aušros tak. 3).

Nuotraukų galerija