Europos kalbos

Siekdami paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, savo mokykloje šiandien minėjome Europos kalbų dieną. Pradinukai mokėsi pasisveikinti įvairiomis kalbomis, linksmai šoko. Vyresnių klasių mokiniai diskutavo, kaip svarbu mokėti kuo daugiau kalbų, nes užsienio kalbų mokėjimas padeda daug lengviau pajusti kitų šalių tradicijas, kultūras. Vaikai dainavo, šoko, aplikavo, piešė Europos šalių vėliavas. Dėkoju muzikos mokytojai Ainei ir visoms Mokytojoms už kūrybines idėjas ir iniciatyvumą. Nepamirškime, kad kalba – ne tik žodžiai, ji leidžia pamatyti pasaulį kitomis akimis.

Anglų kalbos mokytoja Ilona R.

Nacionalinis projektas „Sveikatiada“

Šiaulių Saulės pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai ir mokytojai pradeda vykdyti nacionalinį projektą SVEIKATIADA“.

Dalyvaudami šiame projekte sieksime formuoti sveikos mitybos bei fizinio aktyvumo įgūdžiais pagrįstą kultūrą mokyklos bendruomenėje. Ypatingą dėmesį skirsime sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo ugdymui vaikams patraukliomis priemonėmis: žaidimais, mankštomis, šokiais, viktorinomis ir konkursais bei kita netradicine interaktyvia veikla.

Šiandien mokytojos, drauge su vaikais tarėsi, kokias Įdomias veiklas jie vykdys, kad žaisdami, sportuodami ar vykdydami kitas veiklas, ne tik smagiai leistų laiką, bet ir sužinotų daug aktualios ir naudingos  informacijos apie sveikatingumą. Sveikiname pradėjus vykdyti projektą ir linkime sėkmės jį įgyvendinant.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma G.

Diena be automobilio

Oro tarša ir triukšmas – didžiulė nūdienos problema. Automobilių išmetamosios dujos sukelia šiltnamio efektą, dėl to šiltėja klimatas, kyla audros, potvyniai, žemės drebėjimai. Tarptautinė diena be automobilio – puiki proga bent vienai dienai pakeisti savo kasdienius transporto įpročius ir padovanoti sau, savo vaikams ir aplinkiniams švaresnio oro gurkšnį.

Šiandien mokyklos mokiniai į mokyklą skubėjo dviračiais, paspirtukais, riedučiais ar riedlentėmis. Pradinukai surengė akciją ir kvietė mokyklos bendruomenę, bent rugsėjo 22-ąją, palikti savo automobilius ir pasirinkti kitas transporto priemones, o nedidelius atstumus įveikti pėsčiomis. Klasėse vaikai diskutavo apie judėjimo reikšmę žmogaus sveikatai, apie gamtos saugojimą ir neigiamą transporto priemonių poveikį aplinkai, piešė piešinius, ant automobilių, stovinčių prie mokyklos, paliko skrajutes, informuojančias apie visokeriopą važiavimo dviračiu naudą. Tikimės, kad akcija paskatins visus prisidėti prie švaresnės aplinkos išsaugojimo sau ir ateities kartoms.

Mokytoja Birutė A.

Obuolio diena

Obuolys – tai ne tik populiariausias vaisius, bet ir vaisingumo, valdžios, pažinimo ir sveikatos simbolis. Rugsėjo 21-oji - Pasaulinė obuolio diena - tinkama proga prisiminti sveikos mitybos bei gyvensenos principus. Šią dieną linksmai, išradingai, draugiškai bei skaniai pažymėjo PUG1 ugdytiniai. Vaikai sužinojo, kiek paslapčių slypi įprastiniame ir jiems gerai pažįstamame vaisiuje, išsiaiškino, kur obuoliai auga, kuo jie mums naudingi ir kiek vitaminų juose slepiasi. Priešmokyklinukai lipdė, piešė, aplikavo raudonskruosčius obuoliukus ir jais papuošė klasę. O penktadienį visų laukė staigmena - diena gardžiai kvepėjo obuoliais ir jų pyragais, sausainiais ir keksiukais. Ant stalo atsirado net varškės sūris su obuolių koše. Visi pasigardžiuodami vaišinosi, gėrė obuolių sultis. Už tokią „gardžią“ dieną dėkojame mamytėms. Tikimės, kad vaikai labiau pamėgs obuolius ir jie taps kasdieniu jų draugu.

Mokytoja Edita Č.

„Keliaujanti pamoka“

Šiandien jau ketvirtoji Europos Judumo diena, kuri buvo ypatingai įdomi ir naudinga, nes mokiniai dalyvavo Keliaujančioje pamokoje. Saulės mokyklos vaikai šiandien pabuvojo Braziliško Jiu Jitsu treniruotėje Šiaulių miesto Teniso kortuose, vyko sportuoti į Šiaulių miesto Beržynėlio parką, tyrinėjo rudenį ir sportavo Dainų parke, mokėsi mokyklos lauko klasėje. Diena - pilna įspūdžių, džiaugiamės mokytojų išradingumu, kūrybiškumu, vaikų aktyvumu.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma G.

„Bėkime - kojyčių negailėkime“

Šiandien trečioji Europos Judumo diena - Bėkime - kojyčių negailėkime. „Saulės“ pradinės mokyklos mokiniai dalyvavo 6 minučių bėgime už savo miestą - Šiaulius. Dėkojame Šiaulių teniso akademijai už suteiktą galimybę susipažinti su teniso kortais ir įdomiai, linksmai, nuotaikingai bei šiltai įveikti 6 minučių bėgimo užduotį.

Socialinė pedagogė Sima B.

„Šokti kartu - linksma“

Šiandien antra Europos Judumo diena - Šokti kartu - linksma, kurią praleidome linksmai šokdami pertraukų metu. Šokis - tai galimybė suvokti savo fizinį , judesiu išreikšti nuotaikas, emocijas, išsikrauti, pailsėti. Buvo linksma visiems kartu judėti muzikos ritmu, stebėti šokančius draugus, mokytojus.

Šokio mokytoja Jūratė V.

Saturday the 26th. Custom text here