Filtras
 • Nuotolinis mokymas

  Nuo 2020 m. kovo 30 dienos P R A S I D E D A nuotolinis mokymas virtualioje erdvėje: organizuosime ir vesime pamokas, mokysimės, bendrausime šiuolaikiškai kompiuterių, planšečių, telefonų pagalba. Darbas vyks ne mokykloje, o kiekvieno Jūsų namuose.

  • Mokyklos skaitmeninių technologijų administratorius – Donatas Petkevičius (tel. 863725218, el. paštas: donatas.petkevicius@saulespm.lt) konsultuoja mokytojus, mokinius, jų tėvelius (globėjus) technologijų naudojimo klausimais. Administratoriaus parengta instrukcija (skaityti čia...).
  • Dėl psichologinės pagalbos galima kreiptis į mokyklos psichologą el. paštu ausra.varneckiene@gmail.com.
    

  S u s i p a ž i n k i t e:

  „Saulės“ pradinės mokyklos ugdymo proceso organizavimo nuotoliniu būdu t a i s y k l ė s (skaityti čia...).

  Mokymo(si) nuotoliniu būdu t v a r k a r a š č i a i: priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytinių tvarkaraštis (skaityti čia...), 1-4 klasių mokinių tvarkaraštis (skaityti čia...), logopedo, specialiojo pedagogo užsiėmimų tvarkaraštis (skaityti čia...)

  N a u d o k i t ė s skaitmeniniu turiniu, kuris patalpintas virtualioje erdvėje:

   Linkime visiems sklandaus darbo, malonaus bendradarbiavimo ir sveikatos... 

  Mokyklos administracija

 • Skelbiamos mokinių atostogos

  Dėl situacijos, susijusios su koronavirusu (COVID-19), „Saulės“ pradinėje mokykloje pamokos nevyks nuo kovo 16 d. iki kovo 27 d., nes privalomai stabdomas ugdymo procesas visose Lietuvos švietimo įstaigose – neveiks darželiai, mokyklos, neformaliojo švietimo įstaigos.

  Plačiau skaitykite Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos puslapyjeŠiaulių miesto savivaldybės tinklalapyje https://www.siauliai.lt/ 

  Sekite informaciją mokyklos tinklalapyje bei TAMO dienyne.

 • Kur pradingo kiaušinio lukštas?

  Nuo pirmadienio, kovo 9 dienos, PUG1 ugdytiniai atliko eksperimentą. Vaikai panardino į actą kiaušinį ir stebėjo, kas su juo darosi. Lukštas iš karto pasipuošė sidabriniais, į paviršių kylančiais, burbuliukais. Kiekvieną dieną mažieji tikrino kiaušinį, stebėjo jo pokyčius. Lukštas keitė spalvą, iš rudo tapo bespalviu. Po keturių dienų rezultatas nustebino - kiaušinis tapo didelis ir minkštas. Kodėl taip atsitiko? Vaikai spėliojo, darė išvadas. Pasirodo, dėl savo cheminių savybių, actas, tarsi į kempinę, įsigėrė į kiaušinio vidų ir taip jį padidino. Kadangi net 90 procentų kiaušinio lukšto sudaro kalcis, kurį actas ištirpdė - kiaušinis tapo panašus į guminį kamuoliuką. Eksperimentas vaikams labai patiko, visi sutarė su nekantrumu laukti kito.

    

  Mokytoja Edita Č.

 • Dovana Lietuvai ir sau

  2c klasės mokiniai seniai domisi žaliųjų augalų nauda žmogui. Mokiniai jau žino, kad kambarinės gėlės valo orą, prisotina jį deguonimi, nuima nervinę įtampą bei puošia aplinką. Lietuvos gimtadieniui antrokai nutarė klasėje įkurti kambarinių gėlių kampelį. Vaikai atsinešė iš namų savo gėlę ir įsipareigojo ją prižiūrėti, laistyti. Taip jaunieji gėlininkai mokysis atsakingumo, pareigingumo, rūpestingumo, gebėjimo pasirūpinti ne tik savimi, bet ir silpnesniu, šiuo atveju - augalu. Klasės saulėtąją palangę papuošė nuostabios gėlės: kalankė, gardenija, storalapis, fikas, arabinė žibutė, rožė, sprigė ir spatifilis. Tai graži dovana Kovo 11-osios proga Lietuvai ir sau.

        

  Mokytoja Alma J.

 • „Mylimiausias knygos veikėjas“

  Vaikų nenoras skaityti yra didžiausia šiandienos tėvų ir mokytojų problema. Kasdien sprendžiamas tas pats klausimas - kaip padėti vaikui pamilti knygą, kaip atrasti tą nepramintą takelį į vaiko širdelę, kad jis pajustų skaitymo džiaugsmą. Ispanų rašytojas ir skaitymo tyrinėtojas Emilis Teixidoras sakė: „Skaitymo džiaugsmas patiriamas tik tada, kai skaitymo aktas virsta kūryba, kai knyga išnaudoja skaitytojo gebėjimus“.

  Projekto „Skaitau ir dalinuosi“ metu mokyklos pirmokai nuolat skatinami skaityti bei išradingai dalytis skaitymo įspūdžiais su draugais. Vaikai skaito patikusių knygų ištraukas, piešia, apibūdina bei įkūnija patikusius veikėjus. Dažniausiai tai drąsūs, smalsūs, išmintingi, draugiški, nuoširdūs, linksmi, išradingi personažai. Su vienais norisi pabūti ilgiau, su kitais - tik padūkti. Pirmokams įdomu su jais draugauti ir keliauti knygų pasaulio keliais.

      

  Bibliotekininkė Felicija J.

 • Kaziuko mugė

  Kovo 6 dieną, bundančios gamtos įkvėpta, mokyklos sporto salėje šurmuliavo tradicinė Kaziuko mugė. Jai visi ruošėsi iš anksto, o penktadienį prekyvietės pasidabino pardavėjų ir pirkėjų šypsenomis, klegėjo gerų emocijų kupini balsai, aidėjo užkrečiantis juokas, vyko derybos dėl kainų. Visa mokykla kvepėjo pyragais, kitais gardumynais. Prekyba virte virė. Daugiausia buvo prekiaujama įvairiausiais rankų darbo dirbiniais: atvirukais, knygų skirtukais, vėriniais iš karoliukų, makaronų, žaislais ir suvenyrais. Retas namo grįžo tuščiomis rankomis - nešėsi daug malonių įspūdžių ar lauktuvių namiškiams. Ačiū mokinių tėveliams - be jūsų nebūtų tokios puikios šventės!

      

  Mokytoja Giedrė N.

 • „Mes tikrai mylim Lietuvą!“

  Tokiais žodžiais mokykloje prasidėjo kovo 10-osios rytas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-osioms metinėms. Šia iškilminga proga skambėjo Lietuvos himnas ir įkvepiantys direktorės žodžiai. Eilėraštukais gimtinę sveikino PUG ugdytinės: Austėja, Liepa ir Neringa. Dainelę Tėvynei skyrė antrokų ansamblis, o ketvirtokai - Nojus ir Aironas dainos žodžiais kvietė atvažiuoti „čia, pas mus“. Kiemelyje vaikai sustojo į „gyvą“ vėliavą ir taip perdavė linkėjimus Lietuvai.

  Mokykloje vyko Dainų mikrorajono priešmokyklinio ugdymo grupių konferencija „Aš mažasis lietuvaitis“. Klasėse pradinukai svarstė, kam turi būti dėkingi už nepriklausomybę, kas yra pilietiškumas, diskutavo, kaip galėtų padėti Lietuvai klestėti. Mokiniai buvo įsitikinę, kad kiekvienas gali prisidėti prie mažų, bet reikšmingų pokyčių.

      

  Neformaliojo ugdymo organizatorė Ilona V.

 • „Kaip atsiranda knyga?“

  Vasario 28 ir kovo 5 dienomis trečiokai žiūrėjo ir aptarė vaizdinę medžiagą apie rašto ir knygos atsiradimą. Mokiniai prisiminė, kaip žmonės perduodavo informaciją tada, kai dar nebuvo raidžių, popieriaus, knygų, kai dar niekas nerašė laiškų...

  Pasirodo, mūsų raštas atsirado iš senovinių primityvių piešinių ir ženklų, kuriuos ant uolų piešdavo, ant kaulo raižydavo dar akmens amžiaus žmonės. Laikui bėgant piešinėliai keitėsi, darėsi vis paprastesni, iš jų atsirado raidės. Trečiokai suprato, kad vienas didžiausių bendravimui skirtų žmonijos išradimų yra abėcėlė, o šumerų raštas - seniausia žinoma rašto sistema pasaulyje. Mokiniai pamatė, kad knygos, kol dar nebuvo išrastas popierius, buvo rašomos ant įvairių medžiagų: molinių lentelių, papiruso, pergamento, akmens. Senovėje jas ranka perrašinėdavo vienuoliai, todėl knygos buvo labai brangios. Vaikai įsidėmėjo knygos istorijai nusipelniusius žmones: Johaną Gutenbergą, išradusį stakles, kurios labai pagreitino knygų spausdinimą ir Martyną Mažvydą, parašiusį pirmą lietuvišką knygą ,,Katekizmo prasti žodžiai…“.

  Išklausę pasakojimo apie raštijos istoriją, trečiokai pasidalijo mintimis apie knygą, ką ji jiems reiškia, aptarė popierinės ir elektroninės knygos skirtumus, pasidžiaugė „Vyturio“ elektroninės bibliotekos teikiamais privalumais. Gali būti, kad tokia skaitymo forma taps patrauklesne dėl savo funkcionalumo bei leis tausoti gamtą.

  Kadangi skaitmeniniai įrankiai ir įrenginiai šiuolaikiniams mokiniams yra tapę neatsiejama jų kasdienybės dalimi, tegul jie būna prasmingai pritaikyti. 

  Bibliotekininkė Felicija J.

 • Pokalbiai „Aš knygų pasaulyje“

  Dar visai neseniai knygų skaitymas buvo vienas iš populiariausių laisvalaikio leidimo būdų, tačiau sparčiai atsirandant naujų ir modernesnių pramogų, skaitymas po truputį keliauja į antrą planą. Vis daugiau vaikų laisvalaikį leidžia žaisdami kompiuterinius žaidimus, o ne skaitydami knygas. Norint, kad skaitymas vaikui būtų ne kančia, o malonumas, jau nuo mažų dienų reikia rodyti pavyzdį, kad skaitymas gali būti malonia veikla. Pasak psichologės E. Gudelienės, tokiais pavyzdžiais iš pradžių gali tapti tėvai, mielai leidžiantys laisvalaikį su knyga rankose. Vėliau - draugai, pasakodami skaitymo metu patirtus kvapą gniaužiančius įspūdžius ar įsimintinas istorijas. Mūsų mokyklos pradinukai augina skaitymo medį - skaito knygas bei aprašo jas „Skaitymo dienoraštyje“. Mokiniai išrenka įdomiausius veikėjus, vietas ar nuotykius, o vėliau atsisėdę ant „Autoriaus kėdės“ papasakoja draugams. Klasiokai užduoda klausimus ir kartu džiaugiasi pasiekimais. Tai ne tik paskatina greičiau pabaigti knygą, bet ir lavina analitinius vaiko gebėjimus.

        

  Bibliotekininkė Felicija J.

Kontaktai

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla

Adresas: Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel./faks:  (8 41) 55 23 56
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Monday the 26th. Custom text here
 • 1a_2012.jpg
 • 1b_2012.jpg
 • 2a_2012.jpg
 • 2a_2012m.jpg
 • 2a_2012_.jpg
 • 2b_2012.jpg
 • 2b_2012m.jpg
 • 3a_2012.jpg
 • 3b_2012.jpg
 • 4a_2012.jpg
 • 4b_2012.jpg
 • Atutiene.JPG
 • Gedrimiene.JPG
 • Griciene.JPG
 • Ina.JPG
 • Jonaitiene.JPG
 • Jurgita.JPG
 • Labanauskiene.JPG
 • Nemaniunaite.JPG
 • Padgureckiene.JPG
 • PICT0289.JPG
 • Pikturniene.JPG
 • Plechaviciene.JPG
 • pug_1_2012.jpg
 • pug_2_2012.jpg
 • Sabaliauskiene.JPG
 • Strazdauskiene.JPG
. Hostgator coupons - All rights reserved.