Medis lietuvių liaudies tautosakoje

Parašyta Penktadienis, 24 kovo 2023

„Iš mažos gilės didelis Ąžuolas išauga“. „Viršuj medžio ugnis dega“. „Juo toliau girion eisi, juo daugiau medžių rasi“.

Minint Pasaulinę Žemės dieną, mokykloje vyko respublikinis priešmokyklinių grupių ugdytinių ir pradinių klasių mokinių piešinių konkursas-paroda „Medis lietuvių liaudies tautosakoje“. Mokiniai buvo skatinami domėtis lietuvių liaudies patarlėmis, mįslėmis, pasakomis, dainomis, padavimais ir kviečiami, pasitelkiant įvairias piešimo technikas, sukurti iliustraciją pasirinkta tema. Į mokyklą atkeliavo net 62 laiškai su nuostabiais darbais iš visos Lietuvos. Vaikai lietuvišką medį piešė pieštukais, kreidelėmis, guašu, liejo akvarele, aplikavo, lipdė plastilinu. Džiaugiamės vaikų kūrybiškumu, dėkojame visiems dalyvavusiems, sveikiname nugalėtojus!

Pirmosios vietos diplomas PUG ir 1kl. kategorijoje iškeliavo Simonai Bagdonavičiūtei į Jonavos r. Ruklos Jono Stanislausko mokyklą-daugiafunkcinį centrą, skyrių „Pušaitė“ (mokytoja Irina Žuravliova). Antros vietos diplomais dalinasi Varvara Meshun, Airina Kėrežiūtė iš Šiaulių „Medelyno“ progimnazijos (mokytoja Edita Baranauskienė) ir Greta Šidlauskaitė iš Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos (mokytoja Jovita Povilaitytė). Trečios vietos diplomai iškeliavo Miglei Kotovaitei į Tauragės Tarailių progimnaziją (mokytoja Laima Kornikienė), Kajui Diliui į Panevėžio r. Pažagienių mokyklą-darželį (mokytoja Edita Tautkienė), Vakarei Syminaitei į Šiaulių „Salduvės“ progimnaziją (mokytoja Valentina Aužbikavičė).

2-4 kl. kategorijoje pirmą vietą laimėjo Lukas Griciūnas iš Utenos Krašuonos progimnazijos (mokytoja Daiva Anavičienė). Antros vietos diplomai iškeliauja Ąžuolui Bosui į Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos skyriaus Jankų mokyklą (mokytoja Inesa Karnauskienė) ir Aurėjai Kontenytei į Šiaulių „Saulės“ pradinę mokyklą (mokytoja Agnė Šimkevičiūtė). Trečios vietos diplomais dalinasi Markas Raguckas iš Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos skyriaus Jankų mokyklos (mokytoja Rūta Povilaitienė), Karolina Lamauskaitė iš Švenčionių r. Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijos (mokytoja Rita Činčikienė) ir Titas Jakštas iš Švenčionių r. Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijos (mokytoja Rasa Nalivaikienė).

Piešiniai galite pasidžiaugti ir Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Aido filiale. Dalyvių virtualus nuotraukų albumas.

Laimėtojai:

Mokytojos Akvilė S. ir Felicija J.