Saugome žemę – mokomės ateičiai

Parašyta Ketvirtadienis, 19 sausio 2023

Projekto „Blue shirts green shorts“, lietuviškai „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“ dalyviai gilinosi į aplinkosaugos problemas savo šalyse. Žinias ir patyrimą sudėjo į 5 projekto šalių dalyvių receptų knygą. Mūsų mokykla, projekto koordinatoriaus teisėmis, paruošė metodinę priemonę – plakatus. Priemonės tikslas – ugdyti tvirtas mokinio aplinkos puoselėjimo bei tausojimo vertybines nuostatas; plėtoti mokinių gebėjimus stebėti, tyrinėti bei suprasti žmonijos ir gamtos sąryšį; skatinti ieškoti būdų, kaip patenkinti žmonių poreikius, tausojant aplinką; atsakingai elgtis gamtoje ir supančioje aplinkoje; tinkamai rūšiuoti atliekas. Priemonė parengta vadovaujantis kompetencijų raidos aprašu (komunikavimo, kultūrine, kūrybine, pažinimo, pilietiškumo kompetencijomis). Plakatuose sudėtos sukauptos Lietuvos, Slovėnijos, Italijos, Ispanijos, Turkijos mokinių žinios ir potyriai, skatinantys susimąstyti, kaip reikia elgtis, kad mūsų bendra žemė išliktų; pateiktos elementarios žinios apie įvairių tautų elgesio kultūrą gamtoje, gamtos aplinkos pažinimo, saugojimo ir tausojimo būdus. Dalijantis gerąja Europos žmonių patirtimi ugdome vaikų ekologinę savimonę, mokinius skatiname tyrinėti aplinką, mokytis ateičiai. Priemonę sudaro 5 plakatai aktualiomis ekologinėmis temomis, saugomi Šiaulių „Saulės“ pradinėje mokykloje, STEAM klasėje.

Mokytoja Alma J.

Friday the 19th. Custom text here