ŠIAULIŲ „SAULĖS“ PRADINĖS MOKYKLOS PEDAGOGŲ KOMANDA DALYVAUJA VILNIAUS KOLEGIJOS PROJEKTE – „NAUJAS LIETUVIŲ–UKRAINIEČIŲ KLASIŲ UGDYMAS“

Parašyta Ketvirtadienis, 12 sausio 2023

2023 m. sausio 20 d. Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos pedagogų komanda įsitraukia į Vilniaus kolegijos projektą – „Naujas lietuvių–ukrainiečių klasių ugdymas“. Džiaugiamės patekę į atrinktų šalies mokyklų dvidešimtuką ir galintys dalyvauti šiame projekte.

Nuo 2022 m. rugsėjo mūsų mokykloje ugdomi 29 mokiniai (vaikai) iš Ukrainos, kurie ne tik puikiai įsiliejo į mokyklos bendruomenę, bet ir noriai mokosi lietuvių kalbos. Mūsų tikslas, kad šie mokiniai šiek tiek pažintų lietuvių kalbos sistemą, gebėtų kurti sakinius iš atskirų žodžių, atsakytų į jiems užduotą klausimą, susikalbėtų su klasės draugais ir mokytojais. Rengdami lietuvių kalbos mokymo ukrainiečiams vaikams planus, susiduriame su įvairiais sunkumais, kadangi tokia patirtis mūsų mokyklos pedagogams yra nauja.

Tikimės, kad projekte dalyvaujantys mokytojai galės pasidalinti savo turima patirtimi ir perims kitų šalies pedagogų gerąją patirtį, mokant ukrainiečius vaikus lietuvių kalbos, gilins žinias ir tobulins profesines, dalykines kompetencijas nuotoliniuose mokymuose bei dalyvaudami 1-1,5 val. mokyklų konsultavimo (koučingo) susitikimuose nuotoliniu būdu.

Linkime sėkmės mūsų mokyklos komandai.

Pavaduotoja ugdymui Vilma G.