TARPTAUTINIO ŠVIETIMO MAINŲ FONDO „ERASMUS+“ PROJEKTO „BLUE SHIRTS GREEN SHORTS“, (2020-1-KA229-LT01-077940) DALYVIŲ PATIRTIS TURKIJOJE

Parašyta Pirmadienis, 30 gegužės 2022

Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos komanda gegužės 15 – 21 dienomis dalyvavo tarptautinio švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projekto „Blue shirts green shorts“ veiklose Turkijoje, Karadžabėjaus miesto pradinėje mokykloje.

Projekto partneriai – Italijos, Ispanijos, Turkijos, Slovėnijos bei Lietuvos atstovai. Pagrindinis projekto tikslas – skatinti mokinių ir mokytojų suvokimą apie aplinkosaugos svarbą šiuolaikiniame pasaulyje, turtinti mokinių žinias, taikant naujus, inovatyvius mokymo(si) metodus per bendravimą ir bendradarbiavimą bei patyriminį ugdymą(si), nepamirštant patirties sklaidos su kitų šalių mokiniais.

Visos savaitės darbotvarkė buvo itin aktyvi bei kupina įvairiausių veiklų. Pirmąją dieną projekto dalyviai lankėsi priešmokyklinio ir pradinio ugdymo „Sehit Bahadir Tayfur“ mokykloje, kurioje pasitiko mokiniai, modami pačių gamintomis kiekvienos šalies vėliavėlėmis. Svečiai buvo maloniai nustebinti  šiltu priėmimu. Surengtas nuotaikingas ir gražus koncertas mokyklos kieme, kuriame  mokiniai dainavo, šoko, pasveikino visus atvykusius gėlėmis. Susitikimas persikėlė į mokyklos salę, kurioje projekto dalyviai pasidžiaugė įgyvendintomis  veiklomis bei buvo pakviesti į pamokas. Buvo įdomu stebėti kolegų vedamas pamokas, ugdymo veiklas, taikomus metodus. Svečiai liko nustebinti mokinių skaičiumi klasėse, vienose jų buvo 34, kitose net 37 vaikai. Po apsilankymo pamokose, mokyklos direktorius pakvietė dalyvius susipažinti su ugdymo(si) aplinka, vidaus ir lauko edukacinėmis erdvėmis. Pietumis dalyvius vaišino mokinių mamos, kurios savo rankomis paruošė turkų tradicinius patiekalus, supažindino su savo muzika, šokiais. Antrąją susitikimo dieną projekto komandas svetingai sutiko Karadžabėjaus mero pavaduotoja, kuri papasakojo apie miestą, jo istoriją ir pakvietė visus aplankyti Karadžabėjaus ir Bursos miestų įžymius su aplinkosauga susijusius gamtos paminklus. Trečiąją ir ketvirtąją dienas organizatoriai projekto dalyvius pakvietė dalyvauti kultūrinėse – edukacinėse veiklose: vyko į užlietą mišką, paukščių observatorijos muziejų, kuris įsikūręs Gandrų kaime, apsilankė prie verkiančio klevalapio platano, nuostabaus Su Uçtu krioklio, vyko į miesto bei panoramos muziejus. Projekto dalyviai turėjo galimybę dalyvauti valstybinėje sporto šventėje, vykusioje Kardžabėjaus miesto aikštėje. Penktąją dieną projekto dalyviai vėl praleido „Sehit Bahadir Tayfur“ mokykloje. Šį kartą svečiai klausėsi mokinių choro muzikos koncerto, stebėjo nuotaikingą „Re – art“ madų šou, kuriame mokiniai pristatė savo, iš antrinių žaliavų sukurtus modelius. Vėliau projekto dalyviai lankėsi visuomenės švietimo centre, susipažino su turkų tradiciniais amatais iš antrinių žaliavų.

Savaitė prabėgo labai greitai, atnešusi daug įdomių, smagių bei gražių patirčių.

Projektą finansuoja ES Programa “Erasmus+”.

Daugiau nuotraukų.

Mokytoja Felicija P.