Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos pedagogai įgyvendindami tarptautinio švietimo mainų fondo „Erasmus +“ projektą „Blue shirts green shorts“ svečiavosi Slovėnijoje

Parašyta Pirmadienis, 22 lapkričio 2021

Sėkmingai įgyvendinant tarptautinį švietimo mainų fondo „Erasmus+” projektą „Blue shirts green shorts”, lapkričio 7 - 13 dienomis, mūsų mokyklos pedagogai, drauge su šalimis partnerėmis: Ispanija, Italija ir Turkija, svečiavosi Slovėnijoje, Veliki Gaber mokykloje.

Antrojo susitikimo metu, pirmąją dieną, Veliki Gaber mokyklos bendruomenė iškilmingai pasitiko svečius: pasveikinimo žodį tarė mokyklos direktorius Gregor Udovč, sugiedotas valstybinis Slovėnijos himnas, mokiniai sušoko nacionalinį šokį, suvaidino pjesę anglų kalba „I`m beautiful”. Vėliau, mokyklos administracija visus projekto dalyvius supažindino su mokykla: jos erdvėmis ir patalpomis, maloniai bendravo bei atsakė į visus rūpimus klausimus. Po supažindinimo su įstaigos aplinka, buvome pakviesti į Slovėnijos švietimo sistemos pristatymą – diskusiją. Pristatymą - diskusiją vedė Veliki Gaber mokyklos vyresniųjų klasių mokinės, kurios interaktyviu būdu įtraukė visą mokyklos bendruomenę ir projekte dalyvaujančių šalių narius.

Svečiuodamiesi Slovėnijoje, Trebnje miestelyje buvome pakviesti į susitikimą su savivaldybės atstove. Savivaldybės atstovė supažindino su Trebnje infrastruktūra, švietimo sistema bei miestelio pagrindiniais kultūriniais aspektais.

Visą savaitę, Slovėnijos Veliki Gaber mokyklos mokytojai dalinosi savo patirtimi ir žiniomis įvairių pamokų metu. Šiaulių „Saulės” pradinės mokyklos pedagogai lankėsi ir stebėjo: individualią specialiųjų ugdymo(si) poreikių, pasaulio pažinimo ir kūno kultūros pamokas. Likome sužavėti glaudžiu mokinių ir mokytojų bendravimu ir bendradarbiavimu, aktyviomis veiklomis, kurios pamokos metu buvo dažnai keičiamos, atsižvelgiant į mokinių emocinę ir fizinę būseną. Pastebėjome, jog mokykla didelį dėmesį skiria specialiesiems ugdymo(si) poreikiams, panaudodami įvairias priemones skirtingiems mokinių poreikiams tenkinti.

Taip pat buvome pakviesti dalyvauti „Kultūrinėje vakaronėje”, kurios metu buvo žaidžiami įvairūs žaidimai susieti su STEAM veiklomis, bendrakultūrinės kompetencijos ugdymu bei antrinių žaliavų panaudojimu. Paskutinę viešnagės dieną, netoli mokyklos esančiame miškelyje, visos šalys partnerės dalyvavo bendroje veikloje su ikimokyklinio amžiaus vaikais. Veiklos metu ikimokyklinukai plėtojo pasaulio pažinimo, matematikos, fizinio ugdymo ir dailės bendrasias kompetencijas. Taip pat sulaukėme ir vietinės žiniasklaidos dėmesio. Šiaulių „Saulės” pradinės mokyklos anglų kalbos mokytoja ir šio projekto koordinatorė davė interviu apie projekto gaires, dalinosi įspūdžiais apie švietimo sistemos ypatumus bei viešnagę Slovėnijoje.

Būdami „Erasmus+” projekto “Blue shirts green shorts” koordinatoriai, norime pasidžiaugti šalimi partnere Slovėnija dėl nuosekliai ir tiksliai vykdomų projekto veiklų ir organizacinių gebėjimų priimant kitas šalis partneres.

Kupini neišdildomų įspūdžių bei potyrių kovo mėnesį lauksime projekto tęsinio Italijoje.

Sima Butkutė ir Ilona Ragažinskienė, projekto „Blue shirts green shorts” darbo grupės narės

Tuesday the 16th. Custom text here