Naujienos

Pavasaris su projektu „Blue shirts green shorts“

Spausdinti
Parašyta Penktadienis, 09 balandžio 2021

Kovo mėnuo buvo labai įdomus ir turtingas įvairiomis veiklomis visai mūsų Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenei. Jau daugiau nei pusmetį mokykla koordinatoriaus teisėmis vykdo tarptautinį Erasmus+ projektą „Blue shirts green shorts“. Į šio projekto vykdymą įsitraukė ne tik mūsų mokyklos projekto komanda, bet ir visa bendruomenė.

 

 

Kovo 18 dienos popietę mokyklos administracija drauge su projekto vykdymo komanda žaidė projekto partnerių inicijuotą žaidimą – „Pollution – escape the room“ (lietuviškai  – „Užterštumas – pabėk iš kambario“). Žaidimo tikslas – pabėgti nuo blogio karaliaus vardu  Užterštumas. Šiam tikslui pasiekti reikėjo teisingai atsakyti į pateiktus klausimus. Tik teisingai atsakius, buvo galima keliauti iš kambario į kambarį ir taip pabėgti nuo Užterštumo. Komanda pasiekė savo tikslą:  teisingai atsakę į visus klausimus, komandos nariai tapo Eko herojais.

Kovo 19 dieną mokiniai priėmė draugų iš Ispanijos kvietimą žaisti jų sukurtą žaidimą „Horseshoe game“, kurį žaisdami vaikai linksmai leido laiką pertraukų metu. Šis smagus žaidimas sukvietė bendrai veiklai net ir mokinių šeimas, įskiepijo norą pasigaminti priemones ir linksmai praleisti vakarą su savo artimaisiais.

Kovo 25 dienos popietę  mūsų mokyklos 4b klasės mokinys Domas G. dalyvavo Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos organizuotoje respublikinėje pradinių klasių mokinių praktinėje – pažintinėje anglų kalbos konferencijoje „I am so happy“. Konferencijos metu Domas pristatė pranešimą „I'm so happy participating in the Project „Blue shirts green shorts“, kuriame dalinosi savo ir savo mokyklos draugų nuveiktais darbais, patirtais įspūdžiais, bendraujant su draugais iš užsienio.

Kovo 29 dieną mūsų mokyklos projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja Ilona Ragažinskienė, norėdama kuo daugiau mokinių įtraukti į projekto veiklą, turtinti jų anglų kalbos žodyną bei lavinti tarimo įgūdžius, kvietė visų šalių mokinius kurti  Picture dictionary (paveikslėlių žodynėlį), kuriame kiekvienos šalies mokiniai iliustravo po 8 jiems aktualiausius aplinkos taršos klausimu žodžius ir juos įgarsino anglų kalba.

Kovo pabaigoje – balandžio pradžioje „Saulės“ pradinė mokykla dalyvavo Šiaulių kultūros centro organizuotoje Pasaulinės Žemės dienos iniciatyvoje – „Atkurkime savo Žemę", kurioje buvo akcentuojama klimato stabilizavimo ir sunaikintų ekosistemų atkūrimo svarba, skatinama  prisidėti prie mūsų planetos atkūrimo sodinant medžius. Prieš sodinant medelį, mokiniams buvo siūloma pažiūrėti Šiaulių kultūros centro darbuotojų sukurtą filmuką „Labas, Medi“, kurį žiūrint ir analizuojant, 4 klasių mokiniams kilo idėja pasidalinti juo su mokyklos vykdomo projekto „Blue shirts green shorts“ draugais iš Italijos, Ispanijos, Turkijos ir Slovėnijos. Gavus Šiaulių kultūros centro darbuotojų sutikimą, 3 klasės mokinys Domas S. ir 4 klasės mokinė Atina V. įgarsino šį filmuką anglų kalba(„Hello, Tree“),  kuriame vaizdžiai pasakojo, kaip dideli pokyčiai prasideda nuo mažų darbų, kurie patiems žmonėms gali atrodyti visai nereikšmingi, tačiau yra labai svarbūs gelbėjant gamtą ir kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie planetos išsaugojimo.

 Artėjant gražiai pavasario šventei Velykoms mūsų mokyklos mokiniai kvietė draugus iš Ispanijos, Italijos, Turkijos ir Slovėnijos žaisti savo sugalvotą Velykinį žaidimą „Mesk ir skaičiuok“, kurio tikslas – lavinti skaičiavimo įgūdžius, gebėjimą susikoncentruoti, išlaikyti dėmesį viso žaidimo metu. Šiuo žaidimu siekėme suteikti mokiniams džiugių emocijų ir patyrimų bei praplėsti mokinių žinias apie tai, kaip tausoti aplinką ir naudingai naudoti perdirbtas medžiagas laisvalaikio praleidimui.

Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenė džiaugiasi atgimstančia gamta, pavasariu, nes įgyvendindama tarptautinį Erasmus+ projektą „Blue shirts green shorts“, atranda vis naujų idėjų ir galimybių, kaip prisidėti prie gamtos saugojimo nuo užterštumo, suprasti, kaip galima naudingai panaudoti įvairias antrines žaliavas, kurios prikeltos antram gyvenimui neš naudą ir saugos mūsų visų Žemę, kuri atsidėkos mums nuostabia augmenija, švariu oru, tyru vandeniu ir neįkainojama dovana – sveikata.

  

Vilma Gapšienė, atsakinga už projekto sklaidą

 

 

 

 

 

Kontaktai

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla

Mokomoji kalba: lietuvių kalba
Mokyklos tipas: pradinė mokykla

Adresas Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel. / faks.  (8 41) 55 23 56
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Thursday the 7th. Custom text here
 • 1a_2012.jpg
 • 1b_2012.jpg
 • 2a_2012.jpg
 • 2a_2012m.jpg
 • 2a_2012_.jpg
 • 2b_2012.jpg
 • 2b_2012m.jpg
 • 3a_2012.jpg
 • 3b_2012.jpg
 • 4a_2012.jpg
 • 4b_2012.jpg
 • Atutiene.JPG
 • Gedrimiene.JPG
 • Griciene.JPG
 • Ina.JPG
 • Jonaitiene.JPG
 • Jurgita.JPG
 • Labanauskiene.JPG
 • Nemaniunaite.JPG
 • Padgureckiene.JPG
 • PICT0289.JPG
 • Pikturniene.JPG
 • Plechaviciene.JPG
 • pug_1_2012.jpg
 • pug_2_2012.jpg
 • Sabaliauskiene.JPG
 • Strazdauskiene.JPG
. Hostgator coupons - All rights reserved.