Naujienos

Filtras
 • Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos direktoriaus atrankos komisija

   

  Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos direktoriaus atrankos komisija:

  pirmininkė – Edita Minkuvienė, Švietimo skyriaus vedėja, konkurso organizatoriaus atstovė;

  nariai:

  Margarita Lebedienė, Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos tėvų atstovė;

  Vytautas Matačinskas, Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos tėvų atstovas, atstovaujantis mokinių bendruomenę;

  Alma Jocienė, Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos pedagogų atstovė;

  Daiva Jankuvienė, Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos socialinio partnerio Šiaulių lopšelio-darželio „Dainelė“ atstovė;

  Kęstutis Šaltis, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos Šiaulių skyriaus atstovas;

  Jurga Zacharkienė, Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovė.

   

  2022 m. sausio 14 d. konkurso atranka vykdoma nuotoliniu būdu. Pretendentų vertinimo vieta – Šiaulių miesto savivaldybė, Vasario 16-osios g. 62, Šiauliai.

   

 • Saulės sistema

  Tikriausiai būtų sunku rasti vaiką, kuris nesižavėtų kosmoso platybėmis, nesvajotų tapti drąsiu bei garsiu astronautu. PUG2 ugdytiniai yra labai smalsūs ir trokšta pažinti mus supantį pasaulį. Vaikai visą savaitę aiškinosi, kiek planetų sudaro saulės sistemą, kurioje planetoje yra gyvybė, kuri planeta karščiausia, kuri arčiausiai žemės, kuri labiausiai nutolusi. Sužinojo, kokiais prietaisais galima stebėti žvaigždes ir žvaigždynus, kuo skrendama į kosmosą. Taip pat vaikai kūrybiškai ir draugiškai dirbo grupelėse kurdami saulės sistemą. Mokėsi bendradarbiauti, pasiskirstyti darbais, padėti vienas kitam ir siekti puikaus rezultato.

        

  Mokytoja Simona T.

 • Žiemos džiaugsmai ir pavojai

  Lietuvoje įsitvirtinus žiemiškiems orams, sulaukus sniego, daugelis vaikų mėgsta leisti laiką gamtoje - važinėja rogutėmis, slidinėja, lipa ant užšalusių vandens telkinių. Be gryno oro, fizinio aktyvumo, geros nuotaikos užtaiso, žiemos pramogose slypi nemažai pavojų, apie kuriuos reikia žinoti ir stengtis jų išvengti. Šiandien PUG3 mokytojos padėjėja Jolanta kvietė vaikus žiemą pramogauti saugiai. Ji demonstravo skaidres, kuriose žaismingai ir suprantamai vaikams buvo pateikiamos įvairios ekstremalios situacijos ir paaiškinama, kaip jų išvengti. Priešmokyklinukai sužinojo, kas ir kaip turi patikrinti ledo stiprumą, mokėsi saugiai juo vaikščioti. Vaikai suprato, kad žiemą reikia saugotis varveklių, o norint nesušalti - tinkamai rengtis. Visi noriai dalijosi asmenine patirtimi, su kokiais pavojais žiemą jiems yra tekę susidurti, diskutavo, atsakinėjo į klausimus ir pažadėjo žaisti lauke saugiai.

        

  Mokytoja Felicija J.

 • 100 dienų, kaip pirmokas esu!

  Štai ir atėjo diena, kai pirmokai drąsiai gali teigti, jog yra patys pačiausi ir visaverčiai mūsų mokyklos mokiniai! Praėjusios 100 dienų praskriejo, kaip raketa, o pirmokai turbo greičiu semiasi naujų žinių iš mūsų puikių mokyklos mokytojų.

  Nors šiuo metu, pirmokėliai drauge nesimoko klasėse, nežaidžia žaidimų kambariuose, o koridoriuose nesigirdi jų klegesio, - mes neliūdime! Susimojuojame nuotoliniu būdu ir tęsiame renginio tradiciją paminėti „100 dienų, kaip pirmokas esu!“. 

      

 • Sniegas

  Nors žiema jau įpusėjo, tačiau gamta kasdien pateikia nepakartojamo grožio vaizdų, ragina kaskart išbandyti, atrasti, patirti, pažinti, džiaugtis... Praeitą savaitę PUG3 ugdytiniai atliko bandymus su sniegu ir sužinojo, kas greičiausiai jį tirpdo. Į dubenėlius su sniegu vaikai įpylė vandens, įbėrė druskos. Nugalėjo vanduo. Lėčiausiai sniegas ištirpo nuo patalpos šilumos. Kitą dieną mažieji iš krakmolo ir skutimosi putų, sodos ir plaukų balzamo gamino dirbtinį sniegą. Iš jo lipdė kalnus ir senius besmegenius, net pyragėlius ir picas. Vaikai diskutavo apie tikro ir dirbtinio sniego panašumus bei skirtumus, aptarė vieno ir kito savybes. Su šia mase žaisti buvo ne mažiau smagu nei su tikru sniegu, o ir rūbai liko sausi...

        

  Mokytoja Felicija J.

 • Sveika gyvensena ir nuotolinis ugdymas(is)

  Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla – Sveikatą stiprinanti mokykla. Mūsų mokyklos mokiniai, kaip ir visi, šiuo nelengvu laikotarpiu, kai dėl COVID-19 pandemijos ugdymo procesas organizuojamas nuotoliniu būdu, mokosi namuose. Nors ir susitinkame tik kompiuterių ekranuose, tačiau randame laiko poilsiui, gerai nuotaikai, aktyviam judėjimui, pabuvimui kartu.  

  Mokykla turi tikslą – organizuojant ugdymą nuotoliniu būdu, stiprinti mokinių fizinę, emocinę sveikatą ir, įgyvendinant įvairias veiklas, apjungti visą mokyklos bendruomenę.

  Šiaulių  „Saulės“ pradinės mokyklos mokiniai, mokydamiesi nuotoliniu būdu žino, kad  norint išlikti žvaliais ir darbingais visą dieną -  būtina rasti laiko aktyviam poilsiui, todėl tarp pamokų yra organizuojamos trumpos fizinio aktyvumo pertraukėlės, daromos akyčių ilsinimo mankštelės. Neatsisakėme mokykloje sinchroniniu būdu organizuoti fizinio ugdymo bei šokio pamokų, kurios šiuo metu labai pakelia nuotaiką. Sportuodami, šokdami, atlikdami įvairius pratimus namuose, vaikai tarsi užsimiršta, kad yra vieni, pajaučia bendrystės jausmą, nes kartu su jais sportuoja ir mokytojas.

   

 • Piešimas ant sniego

  Piešti ant popieriaus lapo moka visi, bet labai smagu išbandyti ir kitas priemones. PUG2 grupės ugdytiniai nusprendė sniegą pagrąžinti įvairiomis spalvomis. Baltame sniege atsirado gausybė besmegenių, pirštinių, snaigių, žvaigždžių. Visiems pavyko pavaizduoti tai, ką sugalvojo. Kiekvienas vaikas kūrė, fantazavo ir džiaugėsi procesu. Po kūrybinių darbų į klasę grįžome smagia ir pakilia nuotaika.

        

  Mokytoja Simona T.

 • Ledo paveikslėliai

  PUG2 grupės ugdytiniai džiaugiasi žiema ir mano, kad gamta būna graži visais metų laikais. Tyrinėdami įvairias medžiagas, atsineštas iš namų: eglių šakeles, kankorėžius, įvairias kruopas, džiovintus vaisius, uogas ir augalus, vaikai kūrė įvairias kompozicijas stiklinėse. Ant kurtų kompozicijų pylė vandenį ir užšaldė. Vėliau grožėjosi, džiaugėsi savo ledo paveikslėliais, tyrinėjo ledo savybes.

        

  Mokytoja Simona T.

 • Piešinių konkursas „Mano mieste žiema gyvena“

  Sausio mėn. mūsų mokykloje vyko kūrybinių darbų konkursas „Mano mieste žiema gyvena“. Vaikai, mokydamiesi mokykloje bei namuose nuotoliniu būdu, labai ilgisi savo draugų, žaidimų, bendravimo. Savo jausmus, nuotaikas bei pasakišką žiemiškos gamtos grožį mokiniai pateikė savo piešiniuose. Konkurso nugalėtojais pripažinti visi mokiniai. Dėkojame visiems dalyvavusiems.

  Mokytojos Indrė M. ir Rita P.

 • Diena mokykloje

  Kai už lango spaudžia šaltis ir į lauką negali iškišti nosytės, PUG3 ugdytiniai linksmai leidžia laiką klasėje. Vaikai atlieka įvairias kūrybines  užduotėles, mokosi naujų raidelių, piešia, žaidžia.

        

  Mokytojos Elvyra L. ir Felicija J.

 • 2020 m. veiklos ataskaita

  Kviečiame susipažinti su Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos direktorės Reginos Miežienės 2020 metų veiklos ataskaita (skaityti čia...)

  Pastebėjimus ir siūlymus teikite Mokyklos tarybos pirmininkui el. paštu spm@splius.lt iki 2020 m. sausio 25 d. 

   

 • „Trupinėlius nešu tau, paukšteli“

  Šiemet atkeliavusi žiema – ypatingai graži, pasidabinusi baltos spalvos apdaru, žemę užklojusi šiltu snaigių patalu. Ji nepavargdama beria ir beria snaiges, suteikdama vaikams džiugesio mėgautis žiemos teikiamais malonumais. Smagu žiemą vaikams, tačiau liūdna mažiesiems paukšteliams, kuriems reikia labai daug energijos, kad galėtų palaikyti pastovią kūno temperatūrą, o, kad paukšteliai nenusilptų ir nežūtų, reikia, kad jie reguliariai rastų sau maisto. Mūsų mokykloje mokosi atsakingi, draugiški ir rūpestingi mokiniai, kurie pasiryžę padėti paukšteliams išgyventi šią šaltoką žiemą. Vaikai žino, kad sparnuočių globa turi būti nuolatinė, nes pradėjus lesinti, paukščiai atpranta ieškoti maisto natūraliose vietose ir tikisi žmogaus rūpestingumo. Įgyvendindami gamtosauginių mokyklų programą „Sveika gyvensena“, savo mokykloje organizavome akciją – „Trupinėlius nešu tau, paukšteli“. Visą žiemą rūpinsimės mažaisiais sparnuotais draugais, turime padarę ne vieną lesyklėlę, kuriose kasdien paberiame įvairaus maisto atskrendantiems mus aplankyti paukšteliams. Džiaugiamės, kad jie mus aplanko ir tikimės, kad pavasarį sulauksime iš jų padėkos – gražaus čiulbėjimo.

        

  Mokytoja Birutė A. 

 • „Pusryčiai madinga“

  Džiaugiamės aktyviais, linksmais, sveikata besirūpinančiais priešmokyklinukais. Dar vienas ilgalaikio respublikinio projekto „Sveikatiada“ iššūkis - „Pusryčiai madinga“ - įveiktas. Vaikų žodžiais tariant: „Valgom pusryčius visada, rūpinamės savo sveikata“. Tad kviečiame ir raginame visus, besimokančius namuose, nepamiršti papusryčiauti, kad užtektų jėgų ir energijos visai ateinančiai dienai.

  Mokytoja Akvile S.

 • Sausio 13 d.

  Nors mokomės nuotoliniu būdu ir esame toli vieni nuo kitų, tačiau ankstyvą sausio 13-osios rytą visa Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenė prisijungė prie Lietuvos mokyklose organizuotos visuotinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“.

  Uždegdami languose žvakutes, pagerbėme 1991-ųjų metų sausį už šalies laisvę kovojusius ir gyvybę paaukojusius žmones. Mokytojai pamokų metu stengėsi vaikams perteikti tos istorinės dienos atmosferą.

  Minint Laisvės gynėjų dienos trisdešimtmetį, savo mokykloje palaikėme ir nepaprastai gražią iniciatyvą „Neužmirštuolė“, kurios tikslas - žuvusius ir nukentėjusius kovojant už Lietuvos laisvę, atminti ne liūdesiu, o džiaugsmu ir dėkingumu.

  Siunčiame mūsų mokyklos mokinių spalvingą ir šiltą padėką už iškovotą laisvę. 

  E. Masytė – „Laisvė“ (atlieka muzikos mokytoja Sonata Markušenkienė)

 • Smagu žiemą lauke

  Sausio 13-ąją mokykloje vyko PUG ugdytinių „Senių Besmegenių olimpiada“. Nors šiemet sniego iškrito pakankamai ir jo pakaktų nulipdyti daugybei besmegenių, bet šiandien, paspaudus šaltukui, sniegas nelipo… Tačiau be užduočių ir pramogų vaikai neliko. Jie ieškojo mokyklos kieme senių pamestų sagų, rungtyniavo su rogutėmis, statė sniego pilis ir iškėlė trispalves. Tai suteikė teigiamų ir džiugių emocijų bei, tikimės, naudos sveikatai.

      

  PUG mokytojos Simona, Edita, Felicija.

 • Vienybės ir pergalės žvakutes

  Kviečiame visą „Saulės" bendruomenę prisiminti 1991 metų sausį iškovotą pilietinę pergalę prieš agresorių ir prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.

 • Baltasis badas

  Sausis - pusiaužiemio mėnuo. Balta žiema, spindintys nuo šerkšno medžiai, sniego pusnys vaikams suteikia daug džiaugsmingų akimirkų, tačiau paukščiams ateina sunkios dienos. Dažnai spaudžia šaltukas, sninga, siaučia pūgos. Žvarbus vėjas laksto plikais laukais, palenda po puriomis plunksnelėmis ir stingdo kraują. Pasibaigusios maisto atsargos, nuraškytos miško uogos... Sparnuočiai negalėtų išgyventi žiemos be žmonių pagalbos. Nors mūsų mokyklos mokiniai mokosi namie nuotoliniu būdu, tačiau nepamiršo giesmininkų. 2a klasės mokinių tėvelių pagamintos lesyklos jau kybo kiemo medžiuose, o PUG3 grupės ugdytiniai pasirūpins, kad jose kasdien nepritrūktų lesalo. Mat paukšteliai, įpratę lankytis lesyklose, neieško maisto kitur, o kantriai laukia...

  Mokytojos Jurgita Ž. ir Felicija J.

 • Apie saugų elgesį žiemą

  Primename, kad žiemos metu būtina laikytis Saugaus elgesio Šiaulių miesto vandens telkiniuose ir ant jų ledo taisyklių draudimų ir rekomendacijų. Draudžiama ant užšalusių vandens telkinių lipti, vaikščioti, čiuožti, žvejoti, jei ledo storis mažesnis kaip 7 cm, palikti vaikus ant ledo be suaugusiųjų priežiūros.

  Žinokite, kad tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas; trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur jame įšalę medžių šakos, o taip pat arti krūmų, medžių nendrių; atšilus orams, gali prasidėti intensyvus ledo tirpimas, ypač vandens telkinių pakraščiuose.

  Būkite atsargūs, saugokite save ir kitus! 

Kontaktai

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla

Mokomoji kalba: lietuvių kalba
Mokyklos tipas: pradinė mokykla

Adresas: Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel./faks:  (8 41) 55 23 56
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Sunday the 27th. Custom text here
 • 1a_2012.jpg
 • 1b_2012.jpg
 • 2a_2012.jpg
 • 2a_2012m.jpg
 • 2a_2012_.jpg
 • 2b_2012.jpg
 • 2b_2012m.jpg
 • 3a_2012.jpg
 • 3b_2012.jpg
 • 4a_2012.jpg
 • 4b_2012.jpg
 • Atutiene.JPG
 • Gedrimiene.JPG
 • Griciene.JPG
 • Ina.JPG
 • Jonaitiene.JPG
 • Jurgita.JPG
 • Labanauskiene.JPG
 • Nemaniunaite.JPG
 • Padgureckiene.JPG
 • PICT0289.JPG
 • Pikturniene.JPG
 • Plechaviciene.JPG
 • pug_1_2012.jpg
 • pug_2_2012.jpg
 • Sabaliauskiene.JPG
 • Strazdauskiene.JPG
. Hostgator coupons - All rights reserved.