Naujienos

Filtras
 • Žvakės žvakelės

  Spalio 25 d. PUG2 ugdytiniai lankėsi „Aušros“ muziejuje. Per edukacinį užsiėmimą vaikai sužinojo žvakės atsiradimo istoriją, žvakių liejimo technologijas ir būdus. Vaikai iš vaško plokštelių susisuko žvakes, taip pat savo rankomis iš molio lipdė žvakidę, ją puošė įvairiais ornamentais su tam skirtais įrankiais. Smagiai ir kūrybiškai atlikę darbus, keliavome atgal į mokyklą.

        

  Mokytoja Simona T.

 • Vytės Nemunėlio „Meškiukas Rudnosiukas“ pradžiugino vaikus

  Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Aido filialo vaikų literatūros skyriaus darbuotojos pakvietė mūsų mokyklos priešmokyklinukus į svečius, o Šiaulių mokytojų senjorių klubas „Šviesa“ dovanojo vaikams spektakliuką. Pasirodymas prasidėjo tokiais žodžiais: „Čia miške, kur eglės ošia, po pušim sena sena, gyvena Rudnosių meškinų šeima“. Tai pamokanti istorija apie meškiuką, kuris nenorėjo klausyti tėvelių. Rudnosiukas privertė ugdytinius pagalvoti apie savo elgesį ir mokymosi svarbą. Vaikai suprato, kad nepažindami raidžių neišmoks skaityti ir nepadės net stebuklingi tėčio akiniai. Poemėlė suteikė žiūrovams daug gerų emocijų, paliko neišdildomų įspūdžių. Dėkojame „Aido“ bibliotekos darbuotojoms už kvietimą, o „Šviesos“ klubui už spektaklį. Lauksime kitų nuostabių susitikimų.

        

  Mokytojos Edita Č., Simona T. ir Akvilė S.

 • Skirtukas - knygos ilgaamžiškumo priežastis

  Gal man galit pasakyti, ko labiausiai knygos laukia? Taip, tai skaitytojo. Kiekviena knygelė trokšta, kad ją atsiverstų, paskaitytų ir nelankstytų lapo kampų. Skaitytojas, norėdamas pasižymėti skaitomą puslapį, turi naudoti skirtuką. Tai suprasdami mūsų mokyklos antrokai pagamino įvairiausių skirtukų. 2a klasės mokiniai lankstė iš popieriaus įvairius veidelius, 2b - spalvino popieriaus juosteles, o 2c klasės vaikai skirtukus puošė raidelėmis. Nustebino dalyvių kūrybiškumas, kruopštumas ir noras saugoti knygeles. Ačiū visiems!

  Bibliotekininkė Felicija J.

 • „Gražuolis moliūgas užaugo darže, grožėjosi juo visa mokykla“

  Kasmet, artėjant spalio 31 dienai, kai pasaulis mini Heloviną, Lietuvos visuomenė pradeda diskutuoti apie šios šventės esmę ir prasmę. Vieni žmonės sako, kad tokių – svetimų, nelietuviškų švenčių kaip Helovinas, – nemini ir ją švenčiantiesiems nepritaria. Kita visuomenės dalis teigia nieko blogo nematanti tame, kad greta senųjų tradicijų atsiranda iš kitų kraštų „pasiskolinti“ papročiai, kad ir vakarietiška, šurmulinga bei šiek tiek šiurpoka Vaiduoklių šventė, kurią yra ypač pamėgę vaikai ir jaunimas. Kad ir kaip pavadintume Visų Šventųjų dienos išvakares ar kitą dieną organizuojamas šventes, jose dažniausiai karaliauja moliūgai ir žibintai.
  Spalio 23 d. mūsų mokykloje praūžė kūrybinės dirbtuvės „Moliūgynė“. Šventės dalyviai buvo mokyklos darbuotojai, tėvai, mokytojai ir vaikai, kurie smagiai, garsiai, draugiškai skobė, pjaustė, dekoravo daržo karalių MOLIŪGĄ su atneštais išmaniais įrankiais. Šis renginys subūrė mokyklos bendruomenę bendrai veiklai ir buvo nuostabus dalyvių išmone ir kūrybiškumu.
  Dėkojame visiems už šiltą, jaukų, kupiną teigiamų emocijų vakarą.
   
        
   
  Mokytojos Akvilė S. Simona T. 
 • Svajonių profesija

  Ar mėgstate svajoti? O svajoti apie savo ateitį? Šią savaitę Šiaulių apskrities pradinių klasių mokiniai susirinko į konferenciją „Atrask save profesijų pasaulyje“, kurioje pasakojo, kuo svajoja būti, kokius darbus dirba jų tėveliai. Antrokas Naglis Daugėla atskleidė savo svajonių profesijos įdomybes. Berniukas norėtų tapti pilotu. Pasirodo, visame pasaulyje juntamas itin didelis pilotų trūkumas, tad Naglis mano, kad baigęs studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete, neliks bedarbiu. Jis tikisi, kad išmokęs valdyti lėktuvus, o gebėjimus sustiprinęs skrydžio simuliatoriuje, įgis daug žinių ir ateityje galės pilotuoti bet kokį orlaivį - pradedant civiliniais „Boeing“ ar „Airbus“ ir baigiant naikintuvais. Tad, jei žinote dainos žodžius - „reikėjo berniukams padangių žydrų“, tai Naglis - tas berniukas, kuris daug mokysis ir sieks savo tikslo - užkariauti dangų.

  Mokytoja Alma J.

 • Sveikas maistas lėkštėje

  Kaip sveikai maitintis, kokius patiekalus ir produktus valgyti kasdien, kokius tik per šventes? Kodėl sveika gerti pieną, kokias naudingas maisto medžiagas įsisavina kūnas, nuo kokio maisto vaikai būna „sveikučiai“? Spalio 22 dieną į visus šiuos klausimus atsakė PUG 1 grupėje apsilankiusi mokyklos sveikatos specialistė Fruzina Dovalgienė. Ji demonstravo ugdytiniams sveiko maisto piramidę, aiškino, kokius neigiamus padarinius pajunta vaikai, kurie valgo daug saldumynų, geria spalvotus gazuotus gėrimus, nesilaiko mitybos režimo. Priešmokyklinukai nutarė, kad pasistengs valgyti daugiau daržovių ir vaisių, atsisakys saldumynų.

  Mokytoja Edita Č.

 • Integruota anglų kalbos pamoka

  Spalio 22 d. 4a klasėje vyko integruota anglų kalbos pamoka „Sveikas maistas mano lėkštėje“. Šios pamokos tikslas - įtvirtinti žinias apie sveiką mitybą, gilinti anglų kalbos žodyną, tartį, kalbėjimo įgūdžius. Pamoką vedė anglų kalbos mokytoja Ilona Ragažinskienė, visuomenės sveikatos specialistė Fruzina Dovalgienė ir mokyklos projektų vadovė Ilona Virmauskienė. Sveikatos specialistė mokiniams priminė, kokia yra sveiko maisto piramidė, pateikė vizualines - stendines priemones tolesniam pamokos darbui palengvinti. Pamokos metu mokiniai dirbo grupėse. Kiekviena grupė aptarė ir sudarė sveikų pusryčių, pietų ir vakarienės meniu. Smagu, kad vaikai noriai dirbo, diskutavo ir priėmė bendrus sprendimus.

        

  Mokytoja Ilona R.

 • MOKYKLA – „ERASMUS+“ PROJEKTO PARTNERIS

  Šiaulių miesto savivaldybės administracija, kartu su miesto bendrojo ugdymo mokyklomis, parengė „Erasmus+“ programos projekto „Ugdymo karjerai sistemos tobulinimas Šiaulių miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose“, finansuojamo remiant Europos Komisijai paraišką. Projektui skirtas finansavimas – 111.524,00 Eur. Projekto trukmė – 24 mėnesiai. Projekto tikslas – ugdymo karjerai sistemos tobulinimas Šiaulių miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose.

  Pastebėtina, kad neatitikimai tarp šiuolaikinės švietimo sistemos ir darbo rinkos yra sudėtingas klausimas. Projekto dalyvių organizacijos pasirengimo projekto paraiškos teikimui etapo metu išreiškė požiūrį, kad verslo pagrindų mokymo įvedimas į mokyklas, tinkamas profesinis konsultavimas bei ugdymas karjerai, tiesioginis glaudus ryšys su verslu yra labai svarbus bendrojo ugdymo mokyklų žingsnis pozityviems tolimesnio mokinių užimtumo rezultatams siekti. Šį svarbų iššūkį galima išspręsti ne tik keičiant ugdymo karjerai sistemos procesus mokyklose, juos tobulinant, adaptuojant pagal mokinių poreikius, bet ir padedant aktyvioms iniciatyvoms, tokioms kaip darbo stebėjimo vizitai ar struktūruoti kursai užsienyje, kadangi daugeliu minėtu klausimų pasisemti patirties Lietuvoje paprasčiausiai nėra iš ko, nes ugdymo karjerai sistemos tobulinimo ir efektyvumo didinimo veiklos kol kas tik prasideda Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose.

  Į darbo stebėjimo vizitus vyks asmenų grupės, sudarytos iš 2-3 žmonių, atsakingų už ugdymo karjerai veiklų organizavimą, įgyvendinimą ir priežiūrą Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklose bei Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriuje. Planuojama darbo stebėjimo vizitų trukmė - 3 darbo dienos. Į struktūruotus kursus vyks dalyvių grupės, sudarytos iš 4-6 asmenų kiekvienai kursų temai. Planuojama kursų trukmė – 5 darbo dienos. Kursuose iš viso dalyvaus 28 asmenys, o į darbo stebėjimo vizitus vyks 41 darbuotojas.

  Tikimasi, kad po dalyvavimo projekto veiklose projekto dalyviai gebės padėti mokiniams giliau pažinti save ir darbo pasaulį, o tai sudarys prielaidas jiems priimti adekvačius tolimesnės karjeros sprendimus. Tikimasi, kad projekto dalyviai atnaujins ir geriau gebės savo veikloje taikyti efektyvius ugdymo karjerai modelius, pagilins žinias, kaip patraukliau įtraukti mokinius į ugdymo karjerai veiklas. Planuojama, kad įgyta patirtis prisidės prie pagalbos mokiniams lengviau pereiti į kitą karjeros – mokymosi ar darbo – aplinką, prisidės prie efektyvesnės darbo paieškos. Tarpusavio mokymas(is) taip pat gali būti laikomas tvaraus profesinio tobulėjimo šaltiniu, o ugdymo karjerai integravimas į dalyko turinį, pagalbos mokiniui teikimas dalykų pamokose gali tiesiogiai prisidėti prie mokinių ateities sėkmės, todėl tikimasi, kad projekto dalyviai įgis ir šios patirties.

  SKELBIAME MOKYKLOS BENDRUOMENĖS NARIŲ ATRANKĄ. Būtina iki 2019-10-28 (pirmadienio) 12.00 val. pateikti Projekto dalyvių atrankos vykdymo komisijai šiuos dokumentus: prašymą dalyvauti atrankoje, atrankos dalyvio anketą ir Europass CV dokumentą.

   

 • Pirmokai bibliotekoje

  Kas yra autorius? Kaip surasti knygą bibliotekoje, kaip su ja elgtis? Nuo šiol atsakyti į šiuos klausimus gebės ir 1b klasės mokiniai. Šiandien jie apsilankė mokyklos bibliotekoje. Mažieji skaitytojai buvo supažindinti su knygelių išdavimo ir grąžinimo tvarka, bibliotekos taisyklėmis ir išsirinko knygelę.

      

  Mokytoja Vida P.

 • Rudens dosnumas

  Ruduo dovanoja šiltas dieneles, o besikeisdama gamta - puikiausių galimybių ir priemonių kūrybiniams sumanymams. Spalio 16 dieną, po pamokų pirmokai ir PUG 3 ugdytiniai iš gamtinės medžiagos kūrė įvairias kompozicijas: konstravo žmogaus veidą, liūto galvą papuošė įspūdingais karčiais, o ežiukui prilipdė spyglius.

        

  Mokytojos Elvyra L. ir Felicija J.

 • „Sveikatos fiesta 2019“ nugalėtojai

  Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizavo konkursą-akciją „Sveikatos fiesta 2019“. Mūsų mokyklos paruošta medžiaga tapo šio konkurso nugalėtoja. 2019 spalio 10-12 dienomis konkurso-akcijos nugalėtojai buvo pakviesti į aktyvių veiksmų dienas, kurių metu vyko edukacinė išvyka į Lenkiją. 

  Daugiau apie išvyką

  Neformaliojo ugdymo organizatorė Ilona V.

 • Pamokėlė „Pegaso“ knygyne

  Spalio 11 dieną PUG 1 ugdytiniai lankėsi Pegasiuko pamokėlėje. Vaikai susipažino su raidėmis ir atliko įvairias užduotėles: piešė, rašė, spėliojo žodelius bei žaidė. Mažieji suprato, kad atpažįsta ne visas raideles ir turi pasimokyti. Priešmokyklinukai, nešini mažomis dovanėlėmis ir kupini gerų emocijų, grįžo į mokyklą.

      

  Mokytoja Edita Č.

 • Košės diena

  Spalio 10 dieną mokyklos mokiniai paminėjo „Pasaulinę košės dieną“. Remiantis tyrimų duomenimis galima teigti, kad vaikai košės valgo vis mažiau. Tad šiandien tėveliai pasirūpino sveikais pusryčiais. Vaikai ne tik valgė košę, bet ir susipažino su sveikos mitybos principais, sužinojo apie grūdinių patiekalų naudą augančio žmogaus organizmui. Taigi, jei nori būti energingas visą dieną - valgyk kruopų košę!

        

  Mokytoja Vida P.

 • Su Tarptautine Mokytojo diena!

 • Mano mokytoja

  Spalio 4 dieną mokykloje vyko piešinių konkursas „Mano mokytoja“. 1-4 klasių mokiniai, savarankiškai pasirinkę raiškos priemones, bandė piešiniuose pavaizduoti mokyklos mokytojus. Ir jiems pavyko! Iš nutapytų portretų žvelgė pažįstami veidai. Nugalėtojų piešiniai iškabinti mokyklos stende. Vaikai apdovanoti saldžiais prizais.

      

  Mokytoja Aušra G.

 • „Solidariumo bėgimas 2019“

  Siekiant susivienijimo bendriems tikslams ir skatinant moksleivių solidarumą, pasaulėžiūros plėtrą bei tolerancijos ugdymą kitų vaikų atžvilgiu, spalio 8 dieną mokykla prisijungė prie organizacijos „Gelbėkit vaikus“ iniciatyvos – „Solidarumo bėgimas“. Pastarasis vertingas ne tik dėl surinktų lėšų ir suteiktos pagalbos, bet ir todėl, kad mokiniai skatinami būti geresniais, tolerantiškesniais ir nuo mažens mokomi prisidėti prie kilnaus tikslo padėti kitiems. Nuoširdžiai dėkojame už Jūsų gerumą!

      

   Socialinė pedagogė Sima B.

 • „Pradžiugink“

  Spalio 4 d. penktadienį baigėsi Mokytojo dienai skirta akcija ,,Pradžiugink“. Mokyklos ugdytiniai kartu su savo klasės mokytoja tulpių svogūnėlius pasodino į žemę. Pavasarį spalvingi žiedai atrodys įspūdingai ir pasveikins kiekvieną atvykstantį į mokyklą. Mokiniai su nekantrumu lauks pavasario, stebės, kaip tulpių žiedai žavi aplinkinius nuostabiais, spalvingais žiedais. Smagu mažais darbais prisidėti prie svarbaus tikslo - aplinkos gražinimo. Ačiū visiems!

        

  Mokytoja Ilona V.

 • Balos, balos... Iš kur jos?

  Iš kur atsiranda balos? Kodėl nesušlampa skėčiai? Tokie klausimai šią savaitę kilo PUG 1 ugdytiniams. O kad tai išsiaiškintų, vaikai klasėje ir lauke atliko stebėjimus, bandymus, eksperimentus: matavo balų gylį, plukdė savo lankstytus laivelius, aiškinosi, kodėl neperšlampa skėtis ar striukė, sužinojo, kodėl vieni daiktai skęsta, kiti plaukia, o popieriaus skiautė grimsta į dugną tik po tam tikro laiko. Mažieji smagiai praleido laiką, praplėtė savo žinias apie juos supantį pasaulį, džiaugėsi naujais atradimais, o klasė pasipuošė spalvingais skėčiais.

        

  Mokytoja Edita Č.

Kontaktai

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla

Adresas: Dainų g. 15, LT-78283 Šiauliai
Tel./faks:  (8 41) 55 23 56
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190529680
Saturday the 26th. Custom text here
 • 1a_2012.jpg
 • 1b_2012.jpg
 • 2a_2012.jpg
 • 2a_2012m.jpg
 • 2a_2012_.jpg
 • 2b_2012.jpg
 • 2b_2012m.jpg
 • 3a_2012.jpg
 • 3b_2012.jpg
 • 4a_2012.jpg
 • 4b_2012.jpg
 • Atutiene.JPG
 • Gedrimiene.JPG
 • Griciene.JPG
 • Ina.JPG
 • Jonaitiene.JPG
 • Jurgita.JPG
 • Labanauskiene.JPG
 • Nemaniunaite.JPG
 • Padgureckiene.JPG
 • PICT0289.JPG
 • Pikturniene.JPG
 • Plechaviciene.JPG
 • pug_1_2012.jpg
 • pug_2_2012.jpg
 • Sabaliauskiene.JPG
 • Strazdauskiene.JPG
. Hostgator coupons - All rights reserved.